wtorek, 28 maja 2013

KONKURS Z OKAZJI DNIA DZIECKA

ZADANIE KONKURSOWE:

W komentarzu poniżej napisz w dwóch zdaniach: Jaki Twoim zdaniem jest najlepszy prezent na Dzień Dziecka, który jednocześnie bawi i uczy?

CZAS TRWANIA KONKURSU:

Konkurs potrwa od 28.05 - 4.06. 2013 (włącznie)
Ogłoszenie wyników: 5.06.2013


NAGRODA:

Nagrodą książkową jest pakiet - Książka "Miś Gabryś i przyjaciele" Sylwii Chmiel oraz 2  płyty CD z tekstem czytanym przez Artura Pontka, aktora Teatru Polskiego w Warszawie znanego również z serialu "Ojciec Mateusz"REGULAMIN KONKURSU:

Organizatorem konkursu jest blog Książki Moja Miłość
 • Udział w konkursie może wziąć każdy
 • Nagrodą w konkursie jest pakiet - Książka + 2 płyty CD
 • Zadanie konkursowe polega na napisaniu w 2 zdaniach: Jaki Twoim zdaniem jest najlepszy prezent na Dzień Dziecka, który jednocześnie bawi i uczy?
 • W treści komentarza proszę o umieszczenie swojego adresu e-mail lub adresu bloga przez którego można w razie wygranej się z Tobą skontaktować.
 • Proszę o dołączenie do obserwatorów naszego bloga lub do profilu na Facebooku
 • Spośród zamieszonych komentarzy wybierzemy naszym zdaniem najciekawsze i je nagrodzimy.
 • Wyniki konkursu zostaną opublikowane do 5.06.2013
 • Nagroda zostanie wysłana do zwycięzcy listem poleconym w terminie 7 dni od otrzymania wymaganych danych.

14 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie książka , mój synek to mól książkowy . Uczy się i bawi się szczególnie przy zabawnych przychodach ściany drżą o śmiechu

  OdpowiedzUsuń
 3. Są książki i książeczki,z dolnej i z najwyższej półeczki grube tomiska i bardzo cienkie,pachnące świeżym drukiem i stuletnie , wszystkie zaś mają jedną wspólną cechę -BAWIĄ I UCZĄ .Każdy rodzic to uszanuje i swemu dziecku bez wahania je podaruje.
  kotun3@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepszym prezentem na Dzień Dziecka jest pomysłowy rodzic który kreatywnie spędzi czas ze swoją pociechą na zabawie i obserwacji świata:)wspólny czas + cokolwiek = nieskończenie wiele możliwości :)

  justysia49@buziaczek.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. książkowa nagroda sugeruje wpis, że to właśnie ona jest najlepszym prezentem, ja jednak uważam, że są to klocki. czy to drewniane, czy plastikowe czy inne łączone np na magnes. Klocki rozwijają wyobraźnię przestrzenną dziecka, za każdym razem można zbudować coś innego, nie ma opcji "nie udało się" ponieważ tak właśnie miało być, jutro z tych samych klocków powstanie coś innego. a producenci klocków starają się by były one dostępne praktycznie od 0 do 99 lat.
  rybacki5@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Bezdyskusyjnie KSIĄŻKA! Nic lepiej nie pobudza fantazji, uczy budować wspaniałe obrazy w wyobraźni. Czytanie na głos dziecku daje ogromne pokłady radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Codziennym czytaniem budujemy pomost między nami. Kocham to!

  OdpowiedzUsuń
 7. My w tym roku wybieramy Misia bajeczkę. Opowiada bajeczki, uczy rymowanek i służy jako przytulanka czyli przyjemne z pożytecznym - super prezent dla malucha

  OdpowiedzUsuń
 8. Co najlepszym jest prezentem?
  To, co daje szczęście!
  Wielu z Was napisze "książka!"
  Jednak ta nieszczęściem

  Bardzo łatwo stać się może
  Wkrótce lub już teraz
  Co zależne jest od tego
  Jaką treść zawiera!

  Czasem bajka śmiesząc wielu
  Jest zwyczajnie głupia!
  Aby trafić na tę mądrą
  Długo musisz szukać!

  Jak nietrudno zatem zgadnąć
  Sprawa nie jest prosta
  I zależną od rozsądku
  Musi tu pozostać!
  (enenslavski@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 9. krystynka19@interia.eu3 czerwca 2013 14:04

  Bezapalacyjnie, najlepszym prezentem (i to w każdym wieku) na Dzień Dziecka jest k s i ą ż k a !!! O N A bowiem uczy, bawi i pomaga w wychwaniu dzieci, większości rodzicom zaprzęgniętych w kieracie bowiązków dnia powszedniego.
  Ps. Przy okazji dołączę adekwatny wierszyk, który mi się niedawno dla dzieci napisał:

  Po książeczkowe sny
  -------------------

  Kolorowe książeczki
  twarde okładeczki
  a w nich ładne obrazki
  miodzio wynalazki

  Na półeczkach leżą
  lekko przekrzywione
  smutki twoje koją
  baśnie ulubione

  Chetnie czytasz baśnie
  o Jasiu i Małgosi
  gdy lampa twa gaśnie
  piękna baśń cię prosi

  Prosi do snu ciebie
  Sierotka Marysia
  której jest jak w niebie
  w twej fantazji dzisiaj

  Czerwony Kapturek
  jeżdzi na skuterku
  babci na ratunek
  w pluszowym sweterku

  Sroga Królowa Śniegu
  co więziła Kaja
  wyskoczyła w biegu
  z zimy w środek maja

  Idą baśnie przez sen
  swój temat zmieniając
  wpadł tam też Supermenn
  ręką na cześć machając

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. krystynka19@interia.eu3 czerwca 2013 14:20

   Przepraszam za błąd w literówkowym przekazie, wobec tego napiszę raz jeszcze:

   Bezapelacyjnie, najlepszym prezentem (i to w każdym wieku) na Dzień Dziecka jest k s i ą ż k a !!! O N A bowiem uczy, bawi i pomaga w wychowaniu dzieci większości rodzicom, zaprzęgniętych w kieracie obowiązków dnia powszedniego.

   Usuń
 10. Dziecko uczy się przez zabawę ! Więc każdy prezent, który będzie towarzyszem zabaw, będzie je jednocześnie uczył. Ważne są też zainteresowania dziecka - jedno ucieszy się z nowych farb, albo zestawu dekoracyjnie wycinających nożyczek, inne z klocków, dzięki którym będzie mogło rozwijać pasję inżyniera architekta, trzecie ucieszy się z hulajnogi, roweru, rolek i dzięki temu będzie ćwiczyć motorykę dużą :) Jednak bezapelacyjnie KSIĄŻKA to taki prezent, który trafi w gust każdego, pod warunkiem, że jest dobrze dobrana - książka z przezroczami o słynnych budowlach - zachwyci małego architekta, pięknie ilustrowana publikacja będzie inspiracją dla małego artysty a mały ruchliwy "urwis" ? być może dzięki książce pełnej przygód i zagadek przysiądzie na chwilę i da swoim łokciom i kolanom odpocząć od strupków ;) Najważniejsza zasada jest jedna - nie ważne jaki prezent, ważne czy podarowaliśmy go z głębi serca i że nie traktowaliśmy tego jako "odbębnienia obowiązku".

  pozdrawiam
  Anna Chmiel

  anka.chmiel@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam
  Obok - najczęściej wymienianej tu - KSIĄŻKI
  mój wybór pada też na wszelkiego rodzaju GRY PLANSZOWE.

  Czas spędzony na zabawie w grę planszową w gronie najbliższych przynosi wszystkim jej uczestnikom wiele korzyści – niezależnie od wieku i miejsca; bo przecież grać można wszędzie – w salonie, małym pokoiku, w parku, na plaży, na tarasie albo w ogrodzie.
  Czas spędzony na zabawie w grę planszową w gronie najbliższych przynosi wszystkim jej uczestnikom wiele korzyści – niezależnie od wieku i miejsca; bo przecież grać można wszędzie – w salonie, małym pokoiku, w parku, na plaży, na tarasie albo w ogrodzie.
  Równie istotny jest fakt, iż dziecko – nie mając tego świadomość – niemal „przy okazji” – w zabawie trenuje sprawność językową (przyjazny pretekst do nauki czytania), myślenie matematyczne (to chyba najprzyjemniejsza z form nauki liczenia, kalkulowania zysków i strat), poznaje kolory, kształty, nowe pojęcia,
  Każdy z uczestników rozwija też swoje umiejętności komunikowania się, negocjowania, tworzenia kompromisów ;) Razem z dziećmi rozwijamy świat wyobraźni, kreatywności myślenia (czasami to dorośli uczą się tego od młodszych uczestników gry), planowania kolejnych ruchów, przewidywania zachowań rywali, analizy i syntezy w myśleniu.

  Bezcennym walorem tych wspólnie spędzonych wieczorów jest radość z bycia razem, dzielenia się swoim czasem, energią, chęcią współdziałania etc.

  pozdrawiam serdecznie, życząc wszystkim
  jak najwięcej tych chwil „zwyczajnego – wyjątkowego” BYCIA TU I TERAZ z najbliższymi, kiedy czerpiemy nawzajem z tego wielką przyjemność, radość i energię, którymi się nawzajem obdarowujemy.
  Magdalena M.
  magdamus@gazeta.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgadzam się z wieloma moimi przedmówcami, że najlepszym prezentem jest książka. Wieloma historiami w niej zawartymi potrafi rozbawić niejedną dziecięcą buzię, ale i może nauczyć naprawdę fajnych rzeczy, które sprawią, ze maluch wyrośnie na wartościowego człowieka.
  Pozdrawiam
  maja842@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Zarówno mnie jka i moje dziecko zafascynował ostatnio duży zestaw pt. Tangram - układanki z drewna. Bardzo rozwija logiczne myślenie , polecam zarówno dla młodszych jak i starszych pyzikenator@gmail.com

  OdpowiedzUsuń