Nasi Recenzenci

Patrycja Żurek

Jestem pisarką, a także mamą, gospodynią domową, żoną, opiekunką kota, przyjaciółką, książkoholikiem - niekoniecznie w tej kolejności. Od roku spełniam się w mojej pasji, łącząc życie domowe z zaangażowaniem w moją pracę. Ciągle się uczę, ale kocham to, co robię

Ulubione gatunki:

horror, fantasy,książki obyczajowe i historyczne

Karolina Marta Furyk

Absolwentka informacji naukowej i bibliotekoznawstwa oraz niebawem dziennikarstwa, kocia mama Franka i Feli. Wiecznie uśmiechnięta i zarażająca optymizmem, najczęściej z nosem w książce i kubkiem kawy pod ręką

Ulubione gatunki:

Literatura kobieca, biografie, literatura podróżnicza
 
 


Małgorzata Pyzik

Miłośniczka literatury od zawsze, mieszka w Krakowie, pracuje jako bibliotekarz. W wolnym czasie czyta, lub szaleje po krakowskich rabatkach z aparatem fotograficznym

Ulubione gatunki:

Literatura obyczajowa, książki dla dzieci, biografie

Klaudia Kwiatkowska

Absolwentka dziennikarstwa i kulturoznawstwa. Zodiakalne ryby, miłośniczka kotów, uzależniona od wszystkiego, co ma smak cynamonu. W wolniej chwili zaszywa się w kącie i całkowicie zatapia się w świecie nowej lektury.

Ulubione gatunki:

Thriller, Literatura kobieca, reportaż
Magdalena Ciechańska (vel. Madelaine Słowacka)

Absolwentka filologii polskiej, pisze doktorat z literatury polskiego romantyzmu. Niespełniona literatka, nieuleczalna pesymistka z Schopenhauerem zawsze pod ręką, kochanka wieszczów.

Ulubione gatunki:


Poezja, biografia, esej i nieprzyzwoicie dobre powieści eksperymentalne


Beata Dalla Valle

Absolwentka turystyki i kulturoznawstwa. Pilot wycieczek i przyszły przewodnik. Szalona, towarzyska, kochająca wszystko co "pachnie" Grecją a także stare kino Janickiego i czarno-białe fotografie. W wolnym czasie czyta, podróżuje i poznaje ludzi.

Ulubione gatunki
 
Biografie, książki historyczne, reportaż-wspomnienia z podróży, literatura Starożytnej Grecji i ogólnie o Grecji.

Ewelina Artwik

Bezwzględna fanatyczka książek, zakochana w magii słów. Uczennica technikum ekonomicznego, przyszła studentka dziennikarstwa. Wciąż na diecie i z głową w chmurach.

Ulubione gatunki:

Literatura kobieca, fantastyka i thriller

Piotr Kowalik 

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Kierownik Księgarni na Pradze. Zakochany w Shakespeare (najprawdopodobniej bez wzajemności...). Książka najlepszym przyjacielem człowieka jest - od niedawna w tej konkurencji wystartowała żona
Ulubione gatunki:
historia, fantastyka - głównie ta naukowa, dramat 
Dominika Liberadzka

Samozwańcza córa Emila Ciorana z głową wypchaną nieokrzesanymi myślami i milionem słów na końcu języka. Obsesyjnie zakochana w Rumunii i w swoim psie. 

Ulubione gatunki:

Reportaż, biografia, literatura popularnonaukowa, esej

 Angelika Pisula

Studentka filologii niemieckiej. Domatorka, miłośniczka poranków z kawą i wieczorów z książką. Często się chowa i trochę się boi, ale idzie przed siebie:)

Ulubione gatunki: 
Literatura: piękna obca, obyczajowa, psychologiczna, kobieca


Łukasz Piotrowski

Niepoprawny optymista, fotograf. człowiek który urodził się z książkami w ręku i tak już z nimi został. szeroki wachlarz zainteresowań pozwala wypluwać mu masę pomysłów z siłą karabinu maszynowego.
 

Ulubione gatunki:

Horror, thriller, kryminał, fantastyka i każdy który w danym momencie wydaje się interesujący

Annie Hall

Zodiakalny strzelec, ze wszystkimi wadami, i zaletami tegoż znaku.
Trochę nieogarnięta życiowo , ale podejmująca nieustanne  próby ;)
Z zawodu fotograf , z zamiłowania aktorka i blogerka .

Zdziwiona że dorosłość przyszła zbyt szybko, i nie da się tego zatrzymać ;)

Ulubione gatunki:

Horror, thriller, kryminał,historia, oraz wszystko co wpadnie w dłonie, i nie znudzi po 15 stronach :)Anna Bellon

Z duszy humanistka, ale jednak umysł ścisły. Indywidualistka. Od dziecka lubuje się w mitologii. Uwielbia historię, zwłaszcza starożytność i renesans. Najczęściej można ją zobaczyć z książką w ręce i słuchawkami w uszach.

Ulubione gatunki: 

Fantasy, science-fiction, thriller, powieści historyczne

Agnieszka Bałaga-Kupis
Zawodowo adwokat, prywatnie mama dwóch córek. Czas na czytanie kradnie wieczorami i na sądowych korytarzach. Lubi podróże, szczególnie gdy może patrzeć na świat oczami dzieci.

Ulubione gatunki:
Powieści historyczne, biografie, literatura faktu Dorota Piasecka

Wciąż studiuje, choć z większą pasją oddaje się czytaniu książek, niekoniecznie tych naukowych. Zakochana we Lwowie, nie tylko za sprawą chłopaka Ukrainofila. Wyznaje zasadę, że dobry kryminał nie jest zły, a czas spędzony z książką nigdy nie jest czasem straconym. Dużo myśli, marzy, podróżuje.

Ulubione gatunki:


Kryminały, dokumenty/ reportaże, książki związane tematycznie ze Wschodem, apokaliptyczne, psychologiczne


Alicja Anna Aja

Od lat zakochana w humorze Joanny Chmielewskiej i thrillerach Maxima Chattama. Absolwentka Misjologii, sercem oddana muzyce, literaturze i teatrowi oraz oczywiście - mężowi.

Ulubione gatunki:
Kryminał, thriller, literatura wschodnia, pamiętniki.

Olga Kowalczyk

Mentalnie pasjonatka słowa pisanego, z zamiłowaniem zajmująca się wszelkiego rodzaju pracami edytorskimi. Z wykształcenia polonistka, dziennikarka, logopedka i bibliotekarka, obecnie wykonująca ostatni z wymienionych zawodów. Czasem gubiąca wątki, ale odnajdująca doskonałe wymówki, by zaszyć się z książką byle gdzie i oddać się jej bez reszty..

Ulubione gatunki:
Literatura faktu, biograficzna, psychologiczna, obyczajowa, kryminalna, a także proza nowatorska, która nie pozwala na obojętność i wzbudza emocje.


 Katarzyna Otłowska

Absolwentka tego i owego, ciągle na życiowym zakręcie. Wielbicielka kotów, litery "M" i Franka Zappy. Pasja: jednokrotne wypróbowywanie przepisów. Notorycznie nie odbiera telefonów.
Życiowe motto: "Podróżuj o własnych siłach".
Ulubione gatunki:
Chyba wszystkie - generalnie w każdym da się odnaleźć coś dla siebie...

 Marcelina Pomper

Od września tego roku uczennica technikum na profilu turystycznym. Dusza artystyczna, marzycielka i wielka optymistka. Czasem umie też pokazać rogi :) Jest młoda, ale szybko nabywa doświadczenia, przez swój ogromny ośli upór i wysoko postawione ambicje. W książkach znajduje swą opokę- jest to jej ucieczka od szarej codzienności. Dzięki książkom przeżywa przygody i jest w wielu miejscach. Jej marzeniem jest podróżowanie i zwiedzenie nawet tych malutkich zakątków świata.
Ulubione gatunki:
Fantastyka, science-fiction, literatura młodzieżowa, paranormal romance i inne tego typu powieści.

Katarzyna Markiewicz

Urodziłam się i czytałam. Tak się czuję bo od kiedy pamiętam recytowałam, występowałam w sztukach i czytałam namiętnie książki a także sama pisałam.

Pracuję w służbie zdrowia ale na wychowawczym założyłam blog, gdzie pojawiają się recenzje książek zwłaszcza dla dzieci i rodziców.
Tak to dzielę strefę zawodową poprzez bycie mamą, żoną i blogerką.

Ulubione gatunki:

Beletrystyka, historyczne, podróżnicze.Kinga Młynarska

Mama małego urwisa na pełny etat, absolwentka filologii polskiej z pasją, miłośniczka szeroko pojętej kultury i sztuki. W życiu stawia na rozwój, obecnie doskonali się kulinarnie. Zwykle uśmiechnięta, czasem wykazuje objawy zdziecinnienia ;). Uczy się życia...

Ulubione gatunki:

Powieść obyczajowa (najchętniej bez happy endu),historyczna, (auto)biografia, poezja;

Sylwia Pietryga

Nieustająca marzycielka.  Szukająca szczęścia i spełnienia literackiego. Czytając i pisząc. Pasjonatka fotografii. Która nigdy się nie poddaje...

Ulubione gatunki:


Literatura faktu, biografie, kryminał, książki historyczne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz