Akcje

AKCJE TRWAJĄCE:


AKCJE ZAKOŃCZONE:


Tegoroczny Światowy Dzień Książki 2011r. wszystkim nam trochę umknął, gdyż niefortunnie wypadł między świętami Wielkanocnymi. My jednak postanowiliśmy mimo przeciwności losu uczcić jakoś ten wyjątkowy dla as wszystkich dzień. Dwa tygodnie przed Dniem Książki wspólnie z naszymi użytkownikami postanowiliśmy:

- Napisać opowiadania, których głównym motywem ma być książka
- Napisać zbiór cytatów książkowych

Owocem naszej pracy było powstanie w ten sposób dwóch e-booków!

1. Pierwszym e-bookiem, który miał swoja premierę dokładnie w Dniu Książki jest e-book zatytułowany "Książki Moja Miłość" i powstał on dzięki uprzejmości wydawnictwa e-bookowo.


E-book ten zawiera zbiór kilku opowiadań pisanych przez naszych użytkowników. Opowiadania te zostały wzbogacone piękną okładką, której autorem jest Piotr Olszówka. Tę elektroniczną książkę można pobrać na stronie wydawnictwa e-bookowo, na którym również mozecie się zapoznać z darmowym fragmentem tej pozycji. cena takiego e-booka to: 1 zł. Dochód ze sprzedaży e-booka postanowiliśmy przekazać do Szkoły Podstawowej im. bl. Celiny Borzęckiej przy ul. Malborskiej 98 w Krakowie. Już w pieszych dniach sprzedaży e-book trafił na listę bestsellerów wydawnictwa e-bookowo! Wszystkich zapraszamy do pobrania e-booka i zapoznania się z opowiadaniami.


Partnerzy Akcji:

Ireneusz Wis: www.blurppp.com/blog
Sylwia Szymkiewicz-Borowska: www.slowaduzeimale.blogspot.com
Agnieszka Lingas-Łoniewska: www.agnesscorpio.pl


2. Drugim e-bokiem, który powstał z okazji Światowego Dnia Książki jest zbiór cytatów
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia.
Celem imprezy organizowanej przez UNESCO jest promocja czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Z tej okazji wydawnictwo Bezkartek.pl Self-Publishing wraz ze społecznością Książki Moja Miłość przygotowało akcję, której celem było zebranie cytatów traktujących o książkach, e-bookach oraz czytaniu.Niniejszy e-book jest uwieńczeniem wspólnej pracy wielu wspaniałych osób, które od 12 do 17 kwietnia 2011 roku dzieliły się zebranymi cytatami na forum wydarzenia, stworzonego na portalu społecznościowym Facebook.
Wszystkie zgłoszone cytaty zostały połączone i zaprezentowane w przypadkowej kolejności. Jedynie zbiór Aforyzmy o bibliotece państwa Barbary i Adama Podgórskich, ze względu na swoją objętość i uprzednie opracowanie został zaprezentowany odrębnie.
W tym miejscu warto podziękować autorom, którzy zebrali i zgłosili wybrane cytaty, partnerom piszącym o akcji na blogach, grafikowi Piotrowi Olszówce za projekt okładki, tegorocznej maturzystce Annie Cymbalista, która w wolnym czasie zajęła się korektą i selekcją treści, Arturowi Korpikowi za pomoc w korekcie i dopracowanie typograficzne oraz organizatorom z grupy Książki Moja Miłość i wydawnictwa Bezkartek.pl Self Publishing za czas – często prywatny – poświęcony na organizację i rozpowszechnianie akcji.Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak zaprosić Ciebie, Drogi Czytelniku,do lektury zebranych przez nas cytatów.
Katarzyna Cymbalista-Hajib

E-book do pobrania za darmo na stronie wydawnictwa bezkartek.pl

Recenzje e-booka:

"Gorąco polecam, gdyż zbiór ten zawiera wiele świetnych cytatów, których czytanie wywołuje uśmiech na twarzy każdego książkoholika :) Cieszę się, że nareszcie mam takie coś pod ręką :)
Link do recenzji: http://sujeczka.blogspot.com/2011/05/o-ksiazkach-i-czytaniu-zbior-cytatow.html

Partnerzy Akcji: