Poszukujemy RecenzentówKochani!

W związku z rozwojem naszego bloga oraz strony na FB i podjęciu współpracy z kilkoma wydawnictwami poszukujemy chętne osoby do recenzowania książek.

Co trzeba zrobić by zostać recenzentem? To bardzo proste! Poszukujemy osób, które:

• Przede wszystkim mają sporo czasu i nie będą zalegały z terminem. To chyba najważniejszy warunek, więc prosimy o dobre przemyślenie tej kwestii, chcielibyśmy uniknąć "poganiania" recenzentów oraz czytania tłumaczeń o sesjach, egzaminach, wyjazdach itp :-)

• W terminie do dwóch tygodni od otrzymania książki recenzję napiszą i wyślą nam ją na maila

• Lubią pisać recenzję i mają swojego bloga oraz aktywne konta na serwisach typu: nakanapie.pl lubimyczytac.pl czy księgarniach typu empik, merlin, selkar,

• Warunkiem jest również posiadanie swojego konta na FB

Wszystkie osoby zainteresowane i spełniające te warunki prosimy o kontakt mailowy: ksiazkowy.blog@gmail.com w tytule proszę wpisać "Recenzent" a w treści podać adres swojego bloga, oraz wyrazić chęć pisania.

Do recenzji proponujemy książki z różnych dziedzin zarówno fantastyka, literatura kobieca, beletrystyka, książki fachowe, poradniki, literatura młodzieżowa oraz dziecięca, przewodniki, albumy i wiele innych....

Skontaktujemy się z wybranymi osobami.


33 komentarze:

 1. Cóż wysłałam swoje zgłoszenie nóż się uda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam,

  zobaczyłem ogłoszenie na profilu wydawnictwa Esprit. Postanowiłem się więc podzielić kilkoma uwagami:
  1. Dlaczego wymagane jest konto na facebooku? Czyżby spełniły się przewidywania o czasach, w których jeśli ktoś nie ma facebooka to nie istnieje? Warunek zamyka możliwość współpracy wielu osobom. Znam kilku moli książkowych, którzy nie wiedzą pewnie nawet zbyt dokładnie, co to jest facebook.
  2. Rozumiem, że zbyt długie przetrzymywanie jednej książki nie jest mile widziane. Dwutygodniowy termin to jednak przesada. Nie znam wydawnictwa, który taki proponuje. Standard to miesiąc.
  3. Wydaje mi się, że za dużo oczekujecie, a za mało oferujecie w zamian. Promocja recenzji? Niecałe 50 tys. wyświetleń od 2011 roku to wcale nie jest dużo. Dlaczego ktoś, kto ma blog miałby się decydować na Wasze pośrednictwo skoro sam może napisać do poszczególnych wydawnictw?

  Nie chcę wyjść na krytykanta. Naprawdę doceniam pomysł. Na pewno pomoże postawić pierwsze kroki we współpracy z wydawnictwami osobom, które dopiero zaczynają swoją blogową karierę. Uważam, że zasady wymagają przemyślenia.

  Pozdrawiam :)
  Bartek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Facebook jest potrzebny gdyż tam tworzymy grupę do której wkładamy naszych recenzentów następnie w grupie podajemy linki do książek - Facebook ogólnie jest po to by móc kontaktować się z ludźmi. Można by to zrobić mailowo, jednak facebook ma fajny profil go tego typu zagadnień.

   2. U nas tez tak naprawdę te 2 tygodnie to umowna data jeśli ktoś z jakiś przyczyn potrzebuje 3 tygodnie to nikogo się karać nie będzie. chodzi o pewne nasze doświadczenie. Jeśli dawało się miesiąc to potem udzie przeciągali, było trzeba się upominać i z 4 tygodni czasem robiło się 6. Dając ultimatum 2 tygodnie jesteśmy w razie czego przeciągnąć ten termin tak by zarówno recenzent jak i wydawca byli zadowoleni. Termin 2 tygodni jest wystarczającym terminem by książkę przeczytać i zrecenzować. Takich ludzi szukamy.

   3. Komu Twoim zdaniem za mało oferujemy? wydawcy czy recenzentowi? Dotychczas ani jeden ani drugi się nie skarżyli. Dlaczego ktoś, kto ma blog miałby się decydować na Wasze pośrednictwo skoro sam może napisać do poszczególnych wydawnictw? Na to pytanie może Ci odpowiedzieć tylko naszych obecnych 15 recenzentów oraz kolejne raz tyle na które liczymy :)

   Usuń
  2. W takim razie gratuluję znalezienia tak dużej liczby recenzentów i życzę kolejnych sukcesów :) Różni ludzi oczekują różnych rzeczy. Niewątpliwie inicjatywa jest ciekawa.

   Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. A na czym by taka współpraca polegała?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz na podanego maila a wszystkiego się dowiesz :) chodzi o recenzowanie książek.

   Usuń
  2. Że o recenzowanie to zauważyłam ;) I już wysłałam- czekam na odpowiedź :)

   Usuń
 4. Recenzje czy rekomendacje książki?

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam serdecznie!
  Chciałabym się
  dowiedzieć , czy posiadanie bloga jest konieczne. Otóż dysponuje bardzo
  dużą ilością wolnego czasu, książki pochłaniam hurtowo :) konto na
  fb tez mam, konto w Empiku, Merlinie i Weltbildzie tez jest , a i chęć
  pisania przeogromna, tylko nie prowadzę bloga. Czy to mnie już
  dyskwalifikuje w przebiegach? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz .
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Napisz do nas maila z linkami do swoich recenzji, zobaczymy co da się zrobić. :-)

   Usuń
 6. Czy osoby prowadzące blog kulinarny, na którym także zamieszczane są recenzje książek o podobnej tematyce, także mogą się zgłosić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie tak, choć na razie mamy wielu recenzentów więc trochę wstrzymujemy poszukiwania. nie mniej jednak napisz to może uda się coś zrobić, może nie zaraz ale w niedalekiej przyszłości

   Usuń
 7. Jakbyście jeszcze szukali kogoś do recenzowania reportaży i książek podróżniczych, to jestem chętna. Facebooka mam, moje dotychczasowe recenzje są dostępne na blogu www.pudelka-zapalek.blogspot.com. Z tym, że raczej interesuje mnie literatura faktu, a nie powieści.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłoszenie wysłane ze strony kulinarnej www.tysiagotuje.pl


  Czekam na odpowiedź,

  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam,

  mam pytanko, co z książką przez Was podesłaną recenzentowi?
  pozdrawiam
  kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka po zrecenzowaniu przechodzi na własność recenzenta i może on z nią z robić co zechce.

   Usuń
 10. Czy to jeszcze aktualne?
  http://katarzynametzger.bloog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy posiadanie bloga jest konieczne? Lubię czytać oraz dysponuję wolnym czasem. Bloga niestety nie prowadzę, sądzę jednak, że nadaję się do recenzowania książek.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeżeli nadal szukacie Państwo recenzentów to chętnie podejmę się współpracy www.poleczkazmigdalami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy nadal poszukujecie Państwo recenzentów? Bo napisałam do Was maila, ale niestety nie otrzymałam odpowiedzi, chciałabym więc dowiedzieć się, czy ta propozycja jest wciąż aktualna.

  OdpowiedzUsuń
 14. Również jestem ciekawa czy nabór aktualny?

  OdpowiedzUsuń
 15. A można się jeszcze zgłaszać?:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja też bym chciała .próbować, jeśli aktualne.

  OdpowiedzUsuń
 17. I ja dołączam się do pytań powyżej.

  OdpowiedzUsuń
 18. No właśni też się dołączam czy nabór jest nadal aktualny?

  OdpowiedzUsuń