Nasi Partnerzy


 Nasi Partnerzy:


Wydawnictwo Esprit - powstało w 2004 roku w Krakowie. Od tego czasu konsekwentnie poszerza i rozbudowuje swoją ofertę. Obecnie publikujemy książki w sześciu odrębnych działach tematycznych:
• duchowość/religia - książki z zakresu duchowości chrześcijańskiej (a także judaistycznej)
• beletrystyka - powieści będące często światowymi bestsellerami
• zdrowie/kulinaria - książki poświęcone zdrowiu i dietetyce
• dziecko: wychowanie i rozwój - poradniki dla rodziców związane z wychowaniem i pielęgnacją dzieci
• psychologia, związki, motywacja - poradniki psychologiczne, ze szczególnym uwzględnieniem poradników dotyczących relacji w małżeństwie i związkach
• publikacje naukowe - również monografie akademickie (także w ramach współpracy z Dominikańskim Instytutem Historycznym w Krakowie)
Wydawnictwo Helion - (literatura informatyczna) -- ponad 3100 wydanych tytułów. To publikacje podążające za dynamicznie rozwijającymi się technologiami, kierowane do wszystkich użytkowników komputerów, bez względu na stopień zaawansowania

 Wydawnictwo Literackie - Założone w 1953 roku, Wydawnictwo Literackie od ponad pół wieku swego istnienia inspiruje najciekawsze zjawiska literackie oraz publikuje najwybitniejszych twórców polskich i światowych: pisarzy, poetów, eseistów, historyków, badaczy kultury. Jesteśmy przede wszystkim wydawcami literatury, szczególnie pięknej polskiej i obcej, literatury faktu – w tym cenionych książek wspomnieniowych, historycznych, popularnonaukowych – oraz literatury dla młodzieży.

Wydawnictwo Aetos - Wydawnictwo Aetos powstało pod koniec lat dziewięćdziesiątych we Wrocławiu i w swym obecnym kształcie stanowi wspólny projekt kilku osób wywodzących się z różnych środowisk chrześcijańskich – zarówno ewangelikalnych, jak i katolickich. A skąd wzięła się nasza nazwa? „Aetos” to po grecku „orzeł” – chcemy podobnie jak ten dostojny i groźny ptak wznosić się na najwyższy poziom doskonałości we wszystkim, co robimy.

 Wydawnictwo Onepress - (książki dla biznesu) -- w ciągu 3 lat od wprowadzenia marki na rynek Onepress stał się liderem w sektorze poradników dla biznesu i książki ekonomicznej. 700 wydanych tytułów, kierowanych do menedżerów i właścicieli firm, często trafia na listy bestsellerów polskich księgarń i sieci handlowych. To w ramach Onepress wydano książki takich autorów jak Kevin Hogan, Philip Kotler czy Joe Vitale. W ramach tej marki Helion publikuje w Polsce najlepsze książki wydawnictwa Harvard Business Press.
Wydawnictwo Egmont - powstał w 1878. Opowieść która zaczęła się w małym, skromnym mieszkaniu w robotniczej dzielnicy Kopenhagi rozwinęła się w Skandynawską Grupę Medialną, która działa w ponad 30 krajach świata. Pierwszym produktem był komiks ze słynnym Kaczorem Donaldem. Dziś po dwudziestu  latach, jesteśmy największym w Polsce wydawcą książek i czasopism dla dzieci i młodzieży wydając ponad 40 tytułów prasowych i kilkaset książek rocznie, za które nierzadko otrzymujemy cenne nagrody i wyróżnienia.

Wydawnictwo Publicat - specjalizuje się w książkach poradnikowych, popularnonaukowych i krajoznawczych. Wszystkie charakteryzują się wysokim poziomem merytorycznym i atrakcyjną szatą edytorską (trwała oprawa, papier i druk wysokiej jakości).
Dzięki poradnikom, pełnym praktycznych wskazówek kulinarnych, ogrodniczych czy dotyczących zdrowia i urody, życie codzienne staje się prostsze. Oferujemy również tytuły które pomagają realizować pasje i rozwijać zainteresowania.
Książki popularnonaukowe wspomagają szkolną edukację. Ilustrowane encyklopedie i leksykony tematyczne, pisane przez specjalistów z różnych dziedzin, zapewniają łatwy dostęp do wiadomości z zakresu historii, literatury i nauk przyrodniczych.

 Wydawnictwo Szara Godzina -Wydawnictwo Czarne -powstało w 1996 roku i jest prywatną, niezależną oficyną wydawniczą. Specjalizujemy się w literaturze faktu, eseistyce oraz polskiej i światowej prozie. W obszarze naszych największych zainteresowań znajduje się współczesny reportaż, w jego rozmaitych odsłonach tematycznych i gatunkowych, literatura podróżnicza, dokumentalna, biografie i książki historyczne.

Do grona naszych autorów należą m.in. Andrzej Stasiuk, Krzysztof Varga, Jurij Andruchowycz, Herta Müller, Paul Theroux, Jean Hatzfeld, Jacek Hugo-Bader, Wojciech Tochman, Maciej Zaremba, Paweł Smoleński, Mariusz Szczygieł, Tadeusz Konwicki, Swietłana Aleksijewicz, Lidia Ostałowska, Liao Yiwu, Colin Thubron, Karl-Markus Gauß, Martin Pollack, Robert Makłowicz, Thomas Bernhard, Tadeusz Słobodzianek oraz wielu innych wybitnych pisarzy, znakomitych dziennikarzy i cenionych naukowców, nazwiska światowej sławy i obiecujący debiutanci.

Wydawnictwo SQN - Wydawnictwo to nie tylko instytucja, budynek, miejsce. Wydawnictwo to ludzie. SQN tworzy grupa osób o odmiennych zainteresowaniach i specjalizujących się w różnych dziedzinach. Znajdziecie wśród nas zapalonych kibiców piłkarskich, muzycznych geeków, znawców świata popkultury oraz fanów fantastyki w każdym kształcie i rozmiarze. Połączyło nas zamiłowanie do książek i marzenie o dzieleniu się z innymi prawdziwie wybitnymi tytułami. Każdy z nas dzierży swoją własną cegiełkę – budujemy zwartą i niezaprzeczalnie mocną konstrukcję, jaką jest wydawnictwo SQN. Wszyscy działamy z pasją i zaangażowaniem, ponieważ uważamy literaturę za warunek ciągłego istnienia kultury – warunek sine qua non.


 Wydawnictwo Rebis -Nasze wydawnictwo powstało w 1990 roku. W bogatej ofercie mamy zarówno książki z literatury pięknej, m.in. popularne serie: z Salamandrą, Mistrzowie literatury, Biografie i powieści biograficzne, powieści historyczne, sensacyjne, thrillery i horrory, jak i popularnonaukowe oraz naukowe. Olbrzymim powodzeniem cieszy się nasza seria historyczna. Niesłabnące zainteresowanie czytelników towarzyszy naszym poradnikom dla rodziców,  poradnikom psychologicznym i biznesowym. W roku 2012 rozpoczęliśmy też wydawanie podręczników akademickich oraz książek w wersji e-book. W roku 2013 planujemy wydać około 250 tytułów, z czego 150 nowości po raz pierwszy
 
Lucci Editore - powstało w 2010 roku, jego założycielką jest Anna Lucci, polska dziennikarka mieszkająca w Rzymie. Z miłości do włoskiej kuchni napisała swoją pierwszą książkę „Prosto i presto. Włoska kuchnia dla żyjących w biegu”, dedykowaną tym polskim czytelnikom, którzy kochają Włochy, włoską kulturę, no i przede wszystkim włoskie jedzenie. Sukces tej książki doprowadził do powstania kolejnych książek z serii „Prosto i presto”. Lucci Editore specjalizuje się w wydawaniu poradników o różnorodnej tematyce.


 Wydawnictwo M - Wydawnictwo M powstało w 1990 roku. Jest oficyną wydającą książki z dziedziny religii i kultury. Do tej pory ukazało się 2000 tytułów. Wiele z nich jest ciągle wznawianych, ponieważ nieustannie podpowiadają Czytelnikom jak świadomie przeżywać swoją wiarę, jak odnaleźć się w codzienności i jak sprostać nowym wyzwaniom. Najważniejszym i największym projektem wydawniczym jest XVI-tomowa edycja Dzieł zebranych Jana Pawła II zbierająca całość nauczania Papieża. Dokumenty i wypowiedzi w każdym tomie zostały poprzedzone wstępami napisanymi przez specjalistów z danej dziedziny nauczania papieskiego. Na końcu każdego tomu znajdują się indeksy umożliwiające łatwy dostęp do poszukiwanego zagadnienia.

Wydawnictwo Bezdroża - to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się wydawnictw turystycznych w Polsce.Nasze przewodniki otrzymują ogólnopolskie nagrody, jesteśmy partnerem jednej z najlepszych marek przewodników na świecie - Michelin, niemal codziennie rozrasta się sztab ludzi zaangażowanych w kolejne projekty wydawnicze. Chcemy, by nasze książki, pisane przez pasjonatów, zarażały wędrówką w poszukiwaniu nowych, nieznanych miejsc i pomagały w odkrywaniu szlaków niewydeptanych jeszcze przez turystów.

 Wydawnictwo Oficynka - Oficynka zaprasza wszystkich miłośników dobrej literatury rozrywkowej i humanistycznej.
Znajdziecie Państwo u nas książki interesujące, wciągające, służące wybornej zabawie intelektualnej, poszerzające wiedzę i zaspokajające ciekawość świata, książki, których lektura stanie się dla Państwa przyjemnością i które sprawią, że zawsze będziecie chcieli do nas wracać, by w dobrej atmosferze delektować się warsztatem znakomitych pisarzy, poznawać siłę ich wyobraźni i pasję twórczą.Handlowy.
Wydawnictwo Mira -
Firma została założona w 1949 roku w kanadyjskim mieście Winnipeg przez Richarda Bonnycastle’a. Początkowo wydawała książki amerykańskich i brytyjskich pisarzy w różnych gatunkach – od literatury sensacyjnej i westernów, poprzez powieści klasyków, aż po książki kucharskie. Dopiero po ośmiu latach od powstania firmy, Harlequin zaczął publikować także romanse, a od 1964 wydawca ma w swojej ofercie przede wszystkim ten gatunek literatury. Obecnie Harlequin jest synonimem literatury kobiecej.

Wydawnictwo Barbelo powstało w 2011 roku jako niezależna firma rodzinna z siedzibą w Warszawie. Założyciele – Paulina Domachowska-Gałkowska i Błażej Gałkowski – łączą wykształcenie humanistyczne z wieloletnim doświadczeniem w biznesie.
Pragniemy zaoferować Państwu książki przemawiające do serca, kierujące do wnętrza, odwołujące się do tej mniej oczywistej części rzeczywistości, skłaniające do refleksji, karmiące duszę pięknem, ukazujące kunszt języka – książki zachwycające zarówno treścią, jak i formą. Wiele z nich odsłania skarby różnych tradycji i kultur, szczególnie tradycję i mistykę Wschodu.
Staramy się, aby nasze książki niosły Państwu także niezapomniane doświadczenia zmysłowe – dbamy o jakość papieru, druku i oprawy oraz o ilustracje i typografię. Dzięki szyciu książek nićmi oraz zastosowaniu doskonałych klejów, każdą z nich można otwierać odważnie, a nawet barbarzyńsko otworzyć w drugą stronę – bez obawy, że książka rozklei się i rozpadnie.
Jesteśmy otwarci na propozycje wydawnicze – zarówno od autorów, jak i od czytelników, którzy chcieliby zasugerować nam tytuły, które dotąd nie ukazały się w języku polskim


Wydawnictwo Dobra Literatura  - powstało w 2010 roku. Proponuje mocną, wyrazistą prozę opartą na faktach, ważne tematy przełamujące tabu, reportaże, publicystykę popularnonaukową. Literaturę piękną, która urzeka dojrzałością językową. Książki wywołujące burzę emocji, często popychające do działania, czasem wyciszające, ale zawsze dające do myślenia.
Wydawnictwo Novae Res jest największym wydawnictwem dziełowym w Gdyni. Zostało powołane do życia w sierpniu 2007 roku przez Wojciecha Gustowskiego i Krzysztofa Szymańskiego, którzy w tym samym roku projektem Novae Res zwyciężyli w V edycji prestiżowego ogólnopolskiego konkursu Gdyński Biznesplan. Od początku istnienia wydawnictwo wchodzi w skład Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, na którego terenie posiada swoją siedzibę. Wydawnictwo opublikowało dotychczas 500 tytułów, głównie z zakresu beletrystyki i literatury popularnonaukowej. Od czerwca 2009 roku Novae Res jest członkiem Polskiej Izby Książki. Oficyna jest również organizatorem ogólnopolskiego konkursu „Literacki Debiut Roku”, który działa pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2012 roku wydawnictwo Novae Res otrzymało wyróżnienie dodatkowe Kapituły konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2012 organizowanego przez Fundację Kronenberga i City Handlowy


Wydawnictwo Mała Kurka - Wydawnictwo MAŁA KURKA wykluło się z namiętności czytania, ab ovo, pewnego słonecznego dnia 2010 roku. Jesteśmy przyjaciółmi i od nieskończoności wspólnie obserwujemy rzeczywistość przesiadując w barze Rico Babel Świat... czytamy.. Viva la gallina aunque sea su pepita!*

Teraz....
Śmiało rozglądamy się dookoła świata w poszukiwaniu ciekawie opowiedzianych historii.

Zamierzenia...
Szczególnie zależy nam na wydawaniu książek debiutantów, ale również pisarzy znanych w swoich kulturach, a nie odkrytych jeszcze w Polsce. Stawiamy na debiuty translatorskie i ilustratorskie. Interesują nas książki dla dzieci i dorosłych, potrzebne do poznania labiryntu świata. Lub tylko własnych myśli.

Mamy nadzieję, że...
Spacerując swobodnie po elipsie świata Jajka, dotrzemy po słowa wszędzie tam, gdzie błysną one subtelnym, lokalnym pięknem i mądrością, choćby były wyryte na schodach hieroglifami lub pospiesznie spisane na liściu wiatru.
* Miguel de Cervantes Saavedra („Don Quijote”, 2,5),1615r.

Zysk i S-ka Wydawnictwo  - powstało w 1994 roku i od początków istnienia najmocniejszą jego stroną była współczesna beletrystyka. Czytelnicy cenią Wydawnictwo za ciekawą i bogatą ofertę książek z gatunku science fiction, fantasy i powieści grozy. Literatura popularnonaukowa i naukowa stanowi około 30% ogólnej produkcji wydawniczej Wydawnictwa, niemniej tytuły humanistyczne oraz publikacje z zakresu nauk przyrodniczych na trwale wkomponowały się w pejzaż czytelniczej myśli intelektualnej. Przez cały czas rozszerzana jest także oferta książek akademickich z dziedziny psychologii, socjologii, pedagogiki i politologii. W dorobku Wydawnictwa jest już około tysiąca tytułów. Dzięki prężnej działalności z zakresu marketingu Zysk i S-ka Wydawnictwo zyskało grono stałych, wiernych czytelników i wciąż pozyskuje kolejnych, a liczba wydawanych publikacji stale rośnie.