niedziela, 18 maja 2014

Płynne i potknięte przygody pszczółki Basi - recenzja przedpremierowa!

Sylwia Chmiel jest autorką m.in. zbioru opowiadań o Misiu Gabrysiu, które zawierają dużą liczbę ćwiczeń artykulacyjnych oraz wyrazów dźwiękonaśladowczych. „Płynne i potknięte przygody pszczółki Basi” to kolejna część przygód sympatycznych zwierzaków.

Autorka swoje opowiadania kieruje głównie do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Są to krótkie, bardzo dynamiczne i zaskakujące opowiadania, których główną rolę odgrywa Pszczółka Basia. Tym razem autorka wraz ze swoimi bohaterami zabiera nas na grzybobranie i podpowiada jak spędzić deszczowe dni.

Wraz z Basią i jej przyjaciółmi wybrać możemy się do miasta, poznać wróżby andrzejkowe czy choćby wybrać się na koncert gdzie usłyszeć będziemy mogli utwory Czajkowskiego i Mozarta.

Książka kierowana jest do dzieci z niepłynnością mówienia, ale nie tylko. Z pewnością będzie też cenną pomocą dla maluchów borykających się z różnymi problemami takimi jak rozwód, przeprowadzką do innego miasta czy utratą kogoś bliskiego. Pokazuje takie wartość jak przyjaźni czy zaufanie, ukazuje piękno życia.

Książka powinna znaleźć się powinna na półce każdego przedszkolaka i powinna zostać czytana wiele razy nie tylko ze względów terapeutycznych ale również logopedycznych. Opowiadania czyta się szybko i mogą także służyć jako wstęp do wielu ciekawych zabaw.

Warto wspomnieć również o przepięknej, bogatej szacie graficznej książki, która jest zasługą Sandry Dudek. Polecam książkę uwadze, każdemu z rodziców.


Premiera Książki 23.06.2014

2 komentarze:

  1. Książka dla młodszych fanów książek :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Oto książka, która zmieniła moje życie! http://wizjezaglady.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń