wtorek, 7 czerwca 2011

Promocje i wyprzedaże w Księgarni Prószyński i S-kaPoniżej przedstawiamy Wam promocje książkowe w jednej z księgarń. Mam nadzieje, że każdy znajdzie tu coś dla siebie :)Autor: Dawid Kornaga
Tytuł: Znieczulenie miejscowe
Kategoria: Literatura polska
ISBN: 978-83-7469-877-1
Format: 125 mm x 195 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 264
Cena: 4 zł
Opis: Dobry wampir nie jest zły. Szczególnie wampir polski, podgryzający celebrytów, samobójców albo... ZOMO. Przewrotny poczet polskich wampirów, upiorów i innych narodowych strachów w groteskowej i prowokacyjnej powieści autora Gangreny. 

Powieść Znieczulenie miejscowe boleśnie wgryza się w polską rzeczywistość zębami swoich nieprzeciętnych bohaterów. Bardzo nieprzeciętnych. Wampir Stefan, były agent nieruchomości, uwielbia jeździć pociągami, żywi się krwią konduktorów i podróżnych. Mirosław ceni sobie krew osób o mistycznych skłonnościach, Zenon wybiera filozoficznych sceptyków, Paulina zaś to miłośniczka celebrytów i ich krwi. W groteskowej galerii krwiopijców Dawida Kornagi spotykamy też wampiry z przeszłości: Masława, który przyczynił się do rozstrzygnięcia bitwy pod Grunwaldem czy Stanisława zmuszonego do walki z ZOMO. Eklektyczna i dygresyjna opowieść Dawida Kornagi to zabawny, a przy tym niezwykle ironiczny portret zbiorowy naszych narodowych upiorów i strachów, które przy różnych okazjach wychodzą na światło dzienne. Głównym jej bohaterem okazuje się Polska, miejsce, "które znieczula i obezwładnia niczym wampir".


Autor:  Marek Miller
Tytuł: Sekta - made in poland
Kategoria: Literatura faktu, historia
ISBN: 978-83-7469-570-1
Format: 140 mm x 200 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 320

Cena: 4 zł
Opis: Wokół sekt istnieje wiele nieporozumień. Między innymi dlatego, że w historii to słowo zmieniało swą treść. Pierwotnie sektą nazywano małe grupy odszczepieńcze od głównych nurtów religijnych, potem (w okresie wojen religijnych) tę łatkę przyczepiano innym religiom, by w końcu tym określeniem oznaczać grupę religijną czy religijnopodobną, niszczącą człowieka i jego relacje z otaczającym światem. Atutem tej książki jest to, że składa się z wypowiedzi ludzi, którzy relacjonują swoje osobiste doświadczenie. Czynią to z pewnym dystansem, można więc przypuszczać, że wypowiedzi nie są zniekształcone emocjami i osobistymi negatywnymi doświadczeniami. Te subiektywne przecież relacje można jednak uogólniać, także dlatego, że zostały uporządkowane problemowo i umieszczone w kolejnych blokach pokazujących etapy zaangażowania w sektę. Pozwala to czytelnikowi dostrzec mechanizmy występujące w wielu sektach, nie tylko tych opisanych.
Autor: Marian Maciejewski
Tytuł: Kulisy dziennikarstwa, czyli granice wolności kija
Kategoria: Literatura faktu, historia
ISBN: 978-83-7648-102-9
Format: 142 mm x 202 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 344
Cena: 5 zł

Opis: Kulisy funkcjonowania czwartej władzy. 
"Kulisy dziennikarstwa" przedstawiają rozterki starych i nowych dziennikarzy, którzy po Okrągłym Stole musieli nauczyć się funkcjonowania w zupełnie innej rzeczywistości - tworzyła ją nowa władza (często ze starymi urzędnikami) i milicja przemalowana na policję. Książka Mariana Maciejewskiego ukazuje się dwadzieścia lat po upadku komunizmu w Polsce. Opowiada historię narodzin oraz rozkwitu wolnego dziennikarstwa w III RP, którego prawdziwą wartość możemy docenić, wspominając absurdalne zapisy cenzury. 

2 komentarze: