niedziela, 29 marca 2015

Konkurs „Literacki Debiut Roku” IV edycja

Ruszyła IV edycja konkursu „Literacki Debiutu Roku” organizowanego przez Wydawnictwo Novae Res pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkurs został zainicjowany, aby promować polskich debiutantów w zakresie literatury pięknej. Głównym celem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana drukiem. Konkurs składa się z czterech etapów: naboru tekstów, ich oceny przez Komisję Opiniującą, oceny przez Kapitułę oraz wyłonienia laureatów i wręczenie

„Literacki Debiut Roku” jest inicjatywą, dzięki której odnajdujemy i promujemy utalentowanych rodzimych debiutantów, których twórczość ma za zadanie odświeżyć polski rynek literacki – mówi Wojciech Gustowski, redaktor naczelny Wydawnictwa Novae Res. Za nami 2 gale wręczenia nagród, a tradycją już stało się, że fragmenty zwycięskiego utworu w trakcie uroczystości czyta znany aktor. W poprzednich dwóch edycjach byli to Szymon Sędrowski oraz Katarzyna Figura – dodaje Krzysztof Szymański, sekretarz kapituły.

Zgłoszenia do „Literackiego Debiutu Roku” dokonuje autor powieści lub osoba przez niego upoważniona, przesyłając do dnia 15 kwietnia 2015 roku jej wersję elektroniczną (zapisaną w formacie .doc lub .rtf na płycie CD lub DVD) na adres:

Wydawnictwo Novae Res,
al. Zwycięstwa 96/98,
81-451 Gdynia
z dopiskiem: „Literacki Debiut Roku”.

Na płycie CD/DVD oprócz utworu należy umieścić wypełniony formularz zgłoszeniowy, a do zgłoszenia dołączyć własnoręcznie podpisane oświadczenie (szczegóły w regulaminie dostępnym na oficjalnej stronie konkursu: http://www.literackidebiutroku.pl/  Partnerami konkursu są: Gdynia Literacka, Matras Księgarnie, International Paper, Gazeta.pl, Magazyn Charaktery, Magazyn Literacki Książki, oraz Radio Zet Chilli. Patronat honorowy sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

4 komentarze:

 1. To na pewno wielka szansa dla wielu osób, które chcą wydać swoją książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że takie eventy są organizowane. duży plus :)

  OdpowiedzUsuń
 3. świetny blog! cudownie piszesz!
  obserwuję i liczę na rewanż
  www.zakladkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń