czwartek, 11 lipca 2013

Nowości sierpniowe Wydawnictwa Rebis

Lista - Lori Nelson Spielman

„Niezwykły debiut… Ta książka chwyta za serce, a jeszcze bardziej wpływa na naszą duszę”. -Sarah Addison Allen, „New York Times

Trzydziestokilkuletnia Brett Bohlinger wszystko ma poukładane: ma dobrą pracę, jej partnerem jest ambitny, przystojny prawnik, a po śmierci matki odziedziczy pakiet większościowy firmy wraz ze stanowiskiem dyrektora. Odczytanie testamentu wywraca jednak życie Brett do góry nogami, bo matka zaplanowała dla niej zupełnie nową drogę. No, może nie całkiem nową, bo zgodną z listą postanowień, którą Brett spisała kiedyś jako dorastająca dziewczynka. 

Teraz ma rok na spełnienie własnych życzeń z listy. To jest warunkiem otrzymania spadku, który ma być dla niej niespodzianką.

Czy aspiracje i marzenia z dzieciństwa i wczesnej młodości mogą pasować do dorosłej kobiety? O tym właśnie opowiada Lista.

„W tej książce jest wszystko, co kocham i czego szukam w kobiecej literaturze: jest mądra, zabawna i poruszająca”. - Susan Elizabeth Phillips, autorka bestselleru Panna młoda ucieka

KOŁYSANKA NA ŚMIERĆ - Carin Gerhardsen

Policjanci z Hammarby nie mają pojęcia, co począć w sprawie brutalnej egzekucji filipińskiej kobiety i jej dwojga małych dzieci. Nie udaje się znaleźć żadnych śladów sprawcy; pytań jest coraz więcej. Dlaczego ojciec dzieci – Szwed – żyje w izolacji, niemal bez kontaktu ze światem? I w jaki sposób zamordowaną Filipinkę, sprzątaczkę, stać było na mieszkanie warte kilka milionów koron?

Komisarz Conny Sjöberg ciężko pracuje nad śledztwem. Jens Sandén wciąż dochodzi do siebie po zawale serca, Petra Westman nadal poszukuje mężczyzny, który ją zgwałcił, a Einar Eriksson zniknął i nie zjawił się w pracy.
Trzecia część serii o Hammarby opowiada o poczuciu winy i o tym, jaki wywiera ono wpływ na ludzi.

Oto trzeci tom ponadczasowych opowieści, których bohaterem jest Conan – nieokrzesany i niebezpieczny młodzieniec, zuchwały złodziej, wymachujący mieczem pirat oraz dowódca całych armii. Oto również unikatowe wejrzenie w zamysł pisarskiego geniusza, którego brawurowy i przejrzysty styl, kopiowany przez tak wielu, okazuje się niemożliwy do naśladowania.
Nowa edycja utworów o Conanie, obejmująca wszystkie teksty Roberta E. Howarda w oryginalnych wersjach, składa się z trzech tomów.

Conan jest jednym z największych literackich bohaterów w historii – człowiekiem z mieczem, który sieje śmierć i zniszczenie pośród krain epoki hyboryjskiej, mierząc się z potężnymi czarnoksiężnikami, zabójczymi potworami oraz armią bezlitosnych złodziei i łajdaków.
Oto Howard w najlepszej formie i Conan w najdzikszej!!! W najnowszym, bogato ilustrowanym tomie utworów Roberta E. Howarda, przygotowanym na podstawie najwcześniejszych dostępnych wersji – często rękopisów samego autora – znajdziemy takie klasyczne teksty z gatunku magii i miecza, jak Słudzy Bit-Yakina, Za Rzekę Czarną, Czarny przybysz, Ludożercy z Zambolui oraz przygodę być może najsłynniejszą ze wszystkich: Czerwone ćwieki.

Tom Conan i miecz zdobywcy obejmuje również nigdy wcześniej nie publikowane szkice, notatki, wersje utworów, a także nowe wprowadzenie, prywatną korespondencję i wnikliwy esej Rodowód hyboryjski, stanowiący kronikę powstawania serii o Cimmeryjczyku.

Nadciąga Legion Grozy - Raymond E. Feist

I tom „Sagi o Wojnie Demonów”.

Taredhele – prastara rasa elfów – znaleźli sposób na przedostanie się przez wszechświat do Midkemii, która, jak wierzą, jest ich mitycznym domem. Bezwzględne i aroganckie elfy nie zamierzają wdawać się w żadne układy z mieszkańcami Midkemii. Niebawem jednak czarnoksiężnik Pug i Konklawe Cieni zdają sobie sprawę, że prawdziwym zagrożeniem dla ich świata nie są elfy, ale ścigająca je horda demonów.

Raymond E. Feist – amerykański pisarz fantasy. W swoich książkach opisuje fikcyjne światy, Midkemię i Kelewan. Midkemia została utworzona pierwotnie jako alternatywa dla systemu RPG Dungeons and Dragons. Na trylogię „Imperium” (napisaną wraz z Janny Wurts) składają się: Córka Imperium, Sługa Imperium, Władczyni Imperium.

5 komentarzy:

  1. Zainteresowała mnie "Kołysanka na śmierć" i "Lista" ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. I tom „Sagi o Wojnie Demonów” wydaje się być godny uwagi :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jedynka i dwójka bardzo mnie zainteresowały :D

    OdpowiedzUsuń