poniedziałek, 2 kwietnia 2012

Konkurs Kreatywny


ZADANIE KONKURSOWE:

Dokończ zdanie używając max 20 słów "Książki rozwijają wyobraźnie, ale również...." Czekamy na wasze kreatywne pomysły jak zdanie można dokończyć.


CZAS TRWANIA KONKURSU:

Konkurs potrwa od: 02.04 - 05.04.2012 r.
Wyniki ogłosimy po: 5.04.2012r.

NAGRODA:

Nagrodą w konkursie są 2 wspaniałe egzemplarze książki "Brak złudzeń" - Marcin Pietraszek

Zygmunt Frońd jest psychoterapeutą. Walenty Krawczyk jest byłym klientem Zygmunta. Nie łączy ich nic nie zwykłego, normalna relacja pomiędzy lekarzem i jego pacjentem. Jednak po kilku latach po zakończonej bez wielkich sukcesów terapii mężczyźni postanawiają spotkać się w kawiarni. Osobiste tematy okazują się pretekstem, by poruszyć znacznie ogólniejsze problemy, życie prywatne staje się odbiciem spraw ogólnoludzkich i odwrotnie.

Walenty ciągle ma problemy z w kontaktach z ludźmi, ma poczucie nieatrakcyjności i niedopasowania do współczesnego świata. Jednak podejmuje próby zmiany swojego życia na lepsze. Zygmunt skrywa swoje myśli za psychologicznymi truizmami, stara się być mądry i profesjonalny, na zimno i z dystansem podchodzi do swojego klienta. Terapeuta wplątuje się niespodziewanie w dziwny związek z jej matką leczonej dziewczyny. Te uczucie uruchamia splot nieszczęśliwych przypadków rujnujących całkowicie jego życie zawodowe i prywatne. Zygmunt cały czas myśli, że kontroluje wydarzanie – jeszcze miesiąc, dwa i ludzie zapomną o całej sprawie. Jednak wydaje się, że doradzanie innym to nie to samo, co walka z własnymi słabościami.

Utraciwszy w wyniku pomówienia możliwość uprawiania zawód, postanawia spróbować swoich sił jako pisarz. Jednak nic mu nie wychodzi, z dnia na dzień pogłębia się frustracja, oszczędności się kończą, zdrowie szwankuje. Nie pojawia się żadna iskierka nadziei. U Walentego, którego historię obserwujemy równolegle, również nic nie zmienia się na lepsze. Wprawdzie próbuje znaleźć sobie towarzyszkę i ułożyć w końcu swoje życie, jednak nadaremnie. Obaj mężczyźni nie są w stanie odmienić swojego losu, nie mają co do tego złudzeń.

ZASADY:

- W komentarzu poniżej proszę pozostawić swojego maila, by w razie wygranej można było się z Tobą skontaktować.
- Zwycięzców konkursu wybierze administracja bloga.
- Z zwycięzcami konkursu skontaktujemy się mailowo.11 komentarzy:

 1. Książki rozwijają wyobraźnie, ale również zabijają czas i zwarty kawał wieczności. Książki to materializacja nudy. Lektura to nieustający akt twórczy.

  beatafigurna@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki rozwijają wyobraźnię, ale również sprawiają, że rzeczywisty świat staje się bardziej niesamowity, krajobrazy bardziej fantastyczne, przedmioty bardziej magiczne. Książki przenoszą nas po kawałku do naszego własnego świata nie-codzienności:)

  monika.suda@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki rozwijają wyobraźnię, ale również PRZENOSZĄ W RÓWNOLEGŁE RZECZYWISTOŚCI, GDZIE MOŻEMY BEZ PRZESZKÓD TAŃCZYĆ W CIEMNOŚCIACH, OBSERWOWAĆ ROSNĄCE NA NASZYCH OCZACH KWIATY, ICH POWOLNĄ ŚMIERĆ.

  Magdalena
  maghennessey@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki rozwijają wyobraźnie, ale również kreują naszą osobowość, która jest inna i bardziej nacechowana od pozostałych.Im więcej czytamy, tym bardziej jesteśmy wyjątkowi.

  jadzka@fejm.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki rozwijają wyobraźnię, ale również pozwalają nam żyć życiem bohaterów, czyli pozwalają przeżyć wiele "żyć" w jednym życiu.
  saratukan@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki rozwijają wyobraźnie, ale również…

  wzbogacają słownictwo, dostarczają wiedzy o świecie i życiu ale co najważniejsze dają nam radość, bawią i śmieszą, a czasem smucą.

  pozdrawiam
  Maciek (matrik@poczta.fm)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki rozwijają wyobraznię , ale również dodają nam siły do przezwyciężenia losu , pozwalają przenieść się w inny wymiar rzeczywistości, znalezć rozwiązanie zagadki , którą jest życie...
  aicha71@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Książki rozwijają wyobraźnię, ale również...
  pozwalają rozprzestrzenić w sobie nowe światy. Najwspanialsze wplatają nam się w neurony i zostają już na zawsze. Tworzą nas.

  omotana@buziaczek.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Książki rozwijają wyobraźnię, ale również ...
  kształtują nasze postrzeganie świata, rozszerzają horyzonty, a przede wszystkim są tym co zatrzymuje nas na chwilę w tym pędzącym świecie

  Pozdrawiam
  michalpiepiorka@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Książki rozwijają wyobraźnię, ale również ...
  pozwalają oderwać się od rzeczywistości. Są inną krainą, którą często odwiedzam. To prowokatorki do myślenia i nauczycielki dla wyobraźni

  kasiakolatka@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Książki rozwijają wyobraźnie, ale również umilają nam chwile, zapewniając niesamowite wrażenia chwytając nas za serce lub wprawiając w zachwyt:)

  onlyme30@o2.pl

  OdpowiedzUsuń