środa, 21 grudnia 2011

„Przystawka z kultury”. Kulturalny Klub Kolacyjny


Go Culture, agencja tworząca projekty kulturalna tym razem powołała do życia pierwszy w Polsce kulturalny klub kolacyjny. To retro rozrywka, w bardzo nowoczesnym wydaniu. Oferta adresowana dla pasjonatów kultury i kuchni.  Klub zaprasza na spotkania z charyzmatycznymi gośćmi, gdzie głównym daniem będzie kultura: od fotografii, poprzez film, operę, street art., literaturę, aż po balet. Spotkania w ciekawym miejscu, degustacja wyrafinowanych przystawek nawiązujących do tematu, to propozycja dla wszystkich, którzy w kameralnej atmosferze mają ochotę posmakować współczesnych wątków kultury i sztuki.  Szczegółowe informacje na temat programu spotkań znaleźć można na: www.przystawkazkultury.pl i www.goculture.pl oraz na facebooku.


Spotkanie 2: Kobieta odbita w literaturze. Od Emmy Bovary ku literaturze współczesnej
Data:12.01.2012, 
Godz. 19.00
Przewodnik spotkania: Agnieszka Drotkiewicz

Co dzisiejsze bohaterki literackie mają w sobie z Emmy Bovary? Czy wszystkie jesteśmy naznaczone przez powieść Gustava Flauberta?  Nierealny romans, czy bohaterka z krwi i kości. Dla wszystkich, którzy kochają czytanie, wgryzanie się w postać literacką, śledzenie poczynań pisarza, a także poszukiwania genialnych literackich śladów w literaturze współczesnej to spotkanie będzie prawdziwą gratką. Nie przegapcie.

W czasie spotkania gościom podawane będą tematyczne, lubiane przez kobiece bohaterki literatury  przystawki. Kolację uzupełniać będzie wino.

Agnieszka Drotkiewicz - (ur. 1981) ukończyła stosunki międzykulturowe oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Opublikowała powieści „Paris London Dachau”, „Dla mnie to samo” i „Teraz”. Opublikowała także trzy zbiory rozmów: dwa wspólnie z Anną Dziewit („Głośniej! Rozmowy z pisarkami” oraz „Teoria trutnia i inne”) a sama - zbiór rozmów "Jeszcze dzisiaj nie usiadłam".
W sezonie 2009/2010 była kuratorką cyklu spotkań literackich „Daleko od Wichrowych Wzgórz” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Redaktorka książki podsumowującej te spotkania -"Daleko od Wichrowych Wzgórz" oraz dramatu pod tym samym tytułem wystawionego w Teatrze Dramatycznym w reżyserii Marcina Libera.

Osoby zainteresowane poprosimy o maila na adres: przystawkazkultury@goculture.pl – o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń

Szczegółowych informacji na temat programu szukać można na:
Stronie organizatora: www.goculture.pl
Stronie klubu: www.przystawkazkultury.pl
Fan stronie na facebooku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz