poniedziałek, 10 października 2011

Zapowiedzi Wydawnictwa Sol

Dziś zechcemy się przyjrzeć dwóm nowością wydawniczym Wydawnictwa Sol


O książce:
"Okno zwidokiem" – nowa powieść Magdaleny Kordel przenosi nas do Malowniczego – miasteczka położonego wśród sudeckich gór. Bohaterka książki Róża, wykładowczyni wydziału archeologii na warszawskim uniwersytecie, dość niespodziewanie postanawia odwiedzić swoją babcię. Co spowodowało tak nagłą decyzję? Czemu Róża nie bacząc na trwający rok akademicki przerywa pracę i jedzie taki szmat drogi? Co z tym wszystkim mają wspólnego kapliczka ze świętym Antonim i diabeł? I co ukrywają rozstajne drogi? Kim tak naprawdę jest tajemniczy inwestor, który pojawia się w Malowniczym i burzy spokój mieszkańców?

"Okno z widokiem" to powieść pełna zagadek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Przeszłość miesza się z teraźniejszością, przez wiele lat skrywane sekrety rodzinne wychodzą na jaw. Grupa studentów archeologii dokonuje wstrząsającego odkrycia, a policjanci choć nieco niekonwencjonalni wykonują swoja pracę z dużym zaangażowaniem i dobrymi wynikami. To również opowieść o ciepłej i pełnej miłości relacji pomiędzy wnuczką i babcią,
o małomiasteczkowej społeczności i proboszczu, który jest nadzwyczaj otwarty na problemy wszystkich swoich duchowych podopiecznych. 

Wszystko to tworzy niepowtarzaną atmosferę i prowadzi do zaskakującego finału, w którym czynny udział poza główną bohaterką biorą mieszkańcy Malowniczego i przyjezdni: sędziwy profesor, jego żona, historyk amator, studenci archeologii, pewien przystojny strażnik miejski, przyszywany dziadek Róży, proboszcz i wielu, wielu innych. Książka poza ciekawą akcją nie pozbawiona jest humoru, który jak już się przekonali czytelnicy poprzednich powieści jest nieodłączną częścią twórczości Magdy Kordel.


O książce: 
Małe miasteczko nad rzeką zasypane śniegiem, spokojne i urokliwe. Sceneria jak z sielankowego serialu. Czy w takim miejscu mogą dziać się rzeczy, od których włosy jeżą się na głowie, a dusza zaczyna wątpić w istotę człowieczeństwa?

Młoda kobieta, Tamara, przyjeżdża do Grzmotów w nadziei odnalezienia matki, poczytnej pisarki, która jakby „rozpłynęła się w powietrzu”. Od dłuższego czasu nikt jej nie widział, z nikim się nie kontaktowała. Pozostał po niej jedynie pusty dom, biurko z otwartym laptopem i głodny kot.


Tamara próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia, ale niespodziewanie wplątuje się w dramatyczne wydarzenia, przy których duch myśliwego ukazujący się na torach jest tylko niewinną igraszką i miejscowym kolorytem, ponieważ najgroźniejsze demony nie muszą pochodzić z zewnątrz…

MagdalenaKawka o sobie:
Ukończyłam socjologię ma Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, ale socjologiem się nie czuję. Czuję się za to „hodowana” przez swoje koty, które do perfekcji opanowały sztukę manipulowania swoją panią.

Imałam się w życiu różnych zajęć: byłam kwiaciarką, dziennikarką oraz urzędnikiem, choć w to ostatnie czasami trudno mi uwierzyć. Współpracowałam z kilkoma pismami. Kilka lat temu postanowiłam całkowicie poświęcić się pisaniu, na co pozwoliło mi posiadanie Wybitnie Wyrozumiałego Męża…


Obie książki swoja premierę będą miały 19.10.2011r. 
Książki zostały wydane przez Wydawnictwo SolBrak komentarzy:

Prześlij komentarz