środa, 5 października 2011

KRYMINAŁY Z KRWI I KOŚCI


KRYMINAŁY Z KRWI I KOŚCI


Kolejna część przygód Ruth Galloway już 26 października!

Porywająca fabuła, wyrazista bohaterka, tajemnicze miejsce akcji - niedostępne mokradła Norfolk – sprawiły, że kryminalna seria książek Ely Griffiths zdobyła już uznanie wśród brytyjskich wielbicieli dobrego kryminału.

Janusowy kamień to kolejne spotkanie z sympatyczną pani archeolog i policjantem z charakterem. Dociekliwy team na tropie kryminalnej zagadki której patronują rzymskie bóstwa!

Podczas wyburzania starego domu w Norwich robotnicy odkrywają makabryczne znalezisko. Przy wejściowych drzwiach, pod progiem zostaje znaleziony dziecięcy szkielet bez czaszki. Czy ktoś postanowił wykorzystać prace budowlane i sprytnie pozbyć się kości, czy też było to rytualne zabójstwo? Zagadkę może rozwikłać jedynie Ruth Galloway – z pomocą przyjdzie jej rzymski bóg Janus.

Kiedy pierwsza część serii jest świetna, oczekujemy że dalsze będą równie dobre. Autorce ta sztuka całkowicie się udała. Rodzinna tajemnica, szaleństwo, pogańskie obrzędy i rzymska mitologia oraz duża doza humoru. Ponadto mamy parę znanych nam już wyrazistych bohaterów. Prosimy o więcej!

The Guardian

Książka została wydana przez Wydawnictwo literackie.

Elly Griffiths urodziła się w 1963 roku w Londynie. Mieszka w Brighton, na południowym wybrzeżu Anglii, z dwójką dzieci i mężem, który zrezygnował z pracy w londyńskim City i został archeologiem. Akcję swych powieści Griffiths umieściła jednak na północy kraju – w Norfolk, pełnym trudno dostępnych bagien i starożytnych miejsc kultu. Szlak kości to debiut Elly Griffiths, a zarazem pierwsza powieść z cyklu, którego bohaterką jest doktor archeologii Ruth Galloway. Kolejne książki to Janusowy kamieńoraz The House at the Sea's End.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz