poniedziałek, 8 lipca 2013

Chłopiec, który wrócil z nieba - Kevin i Alex Malarkey - recenzja

Kevin i Alex Malarkey to ojciec i syn. Kevin Malarkey jest terapeutą i psychologiem z praktyką poradniczą w Columbus, w stanie Ohio. 

Alex Malarkey to kibic  Pittsburgh Steelers i Ohio State Buckeyes, pierwsze dziecko na świecie, które przeszło „zabieg Christophera Reeve’a”, umożliwiający osobie sparaliżowanej oddychanie bez respiratora.

Historia, którą postanowili nam opowiedzieć zdarzyła się naprawdę. To nie jest historia, obok której przejdziecie obojętnie. To fascynująca lektura, której nie przerwiecie. Mam nadzieję, pochłonie Was bez reszty, tak jak miało  to miejsce w moim przypadku.

Sześcioletni Alex i jego tata Kevin, wracając samochodem w niedzielne, listopadowe popołudnie z kościoła, ulegają wypadkowi. Alex doznaje ciężkich obrażeń, w wyniku których zapada w śpiączkę. Przeżywa tzw. śmierć kliniczną, podczas której widzi diabła, który obwinia go za spowodowanie wypadku;  widzi anioły, które wyciągają jego ojca z samochodu, i które następnie przeprowadzają go przez bramy Nieba, gdzie spotyka Boga.

Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie. Chłopiec obudził się jednak po dwóch miesiącach. Jego pierwsze próby skontaktowania się z otoczeniem nie były łatwe – na początku był to lekki uśmiech, następnie mimiką twarzy i oczu potwierdzał: ”nie”, „tak”, „nie wiem”. Z czasem były to wyrazy, które potem przerodziły się w proste zdania.

W miarę jak chłopcu wracała mowa, zaczął opowiadać co widział, będąc w śpiączce. Znał wszystkie szczegóły wypadku, wiedział co działo się podczas akcji ratunkowej, jak i w szpitalu. Jednak najwięcej opowieści dotyczyło aniołów, Nieba i Boga. Na wszystkie pytania dotyczące Boga nie odpowiadał, bo jak twierdzi: nie na wszystkie pytania Bóg pozwolił mu udzielać  odpowiedzi.

„Chłopiec który wrócił z Nieba” odpowiada na wiele pytań dotyczących „życia po życiu”, m.in.:
Jak wygląda Niebo, aniołowie, piekło?
Jak wygląda Bóg?
Czy w niebie są miasta?
Czy istnieje obecne i przyszłe Niebo na Ziemi?
Jakie będzie Twoje ciało w Niebie, jeśli na Ziemi jesteś niepełnosprawny?
Jak wygląda w Niebie uwielbienie Boga?
Jakich ludzi zobaczycie w Niebie?

Dzięki tej książce uwierzycie, że cuda się zdarzają, uwierzycie w moc modlitwy i przekonacie się, jak wielką siłą jest rodzina i przyjaciele, na których możecie liczyć w najtrudniejszych chwilach Waszego życia.

Polecam Wam serdecznie tę nieziemską przygodę, gdyż w niej drzemie wielka tajemnica…

Przyjemnej lektury!

Recenzję napisała Beata Dalle Valle

Za książkę do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Aetos


4 komentarze:

 1. Czytając recenzję włosy zjeżyły mi się na głowie! Zapowiada się być najlepszą książką na długie letnie wieczory. Kocham książki a ta wydaje się być arcydziełem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Własnie skończyłam ją czytać.Tą książkę trzeba samemu przeczytać,wrażenia niesamowite,napewno pozostanie w pamięci na zawsze.Daje odpowiedzi na wiele pytań.Polecam z całego serca

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam, polecam, tematyka arcyciekawa, jednak sam autor i w sumie samo przesłanie książki mówi, by nie skupiać się na Alex'ie,ale aby poprzez cuda, które wydarzyły się na chłopcu dostrzec jak bardzo Bóg kocha każdego z nas.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wzruszająca prawdziwa opowieść w której ukazana jest Wielka Miłość Boga do ludzi, polecam wszystkim.

  OdpowiedzUsuń