poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Wiosenne przebudzenie w Smak Slowa

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników książek wydawnictwa Smak Słowa. Już od 27.04 do 5 maja, czyli do końca długiego weekendu trwa fantastyczna promocja w sklepie internetowym Smaku Słowa. Wystarczy wpisać kod WIELKIMAJ i będą Państwo mogli kupić wszystkie książki z - 50% rabatem, oczywiście od cen okładkowych, nie tych - 30%, które normalnie są w sklepie.

A teraz kilka zapowiedzi wydawniczych:

Właśnie ukazała się książka Arnhild Lauveng, norweskiej psychoterapeutki, która znakomicie pisze o zaburzeniach psychicznych. Jej humanistyczne podejście do zagadnień psychiatrii jest bardzo cenione w Polsce zarówno przez psychologów, jak i pacjentów.

„Coś zupełnie innego. Piekło dorastania” poświęcona jest zaburzeniom psychicznym u młodzieży. Autorka stara się w niej uspokoić młodych ludzi i ich rodziców, ukierunkować ich działania i dać wsparcie, któego najbardziej potrzebują.

Książka jest pięknie wydana i ilustrowana przez samą Arnhild.

 
 
Laureat - Ngaio Marsh Best Crime Novel Award (NZ) 2012

Nominacja -Theakstons Old Peculier Crime Novel of the Year Award 2012

Inspektor John Luther jest cenionym detektywem wydziału zabójstw – jednym z najlepszych w brytyjskiej policji. Obsesyjnie dąży do celu, kieruje się intuicją i chętnie nagina reguły, by dopaść podejrzanego. Ludzie z najbliższego otoczenia go uwielbiają i są wobec niego lojalni, ale wielu widzi w nim szaleńca i uważa, że jest zbyt udręczony, wściekły i autodestrukcyjny, żeby być dobrym gliną.

Odcinku zero Luther prowadzi śledztwo w sprawie Lambertów, małżeństwa brutalnie zamordowanego we własnym domu. Co gorsza, Sara Lambert była w dziewiątym miesiącu ciąży, a jej dziecko zniknęło. Luther ściga więc mordercę i kidnapera. Odcinek zero przedstawia Luthera w całej jego niejednoznacznej chwale. Widzimy tu wyraźnie, że te same cechy, które czynią go wielkim detektywem, są też zwiastunami jego destrukcji.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz