piątek, 15 lutego 2013

Zbieram na książki

Polacy nie należą do ludzi, którzy potrafią i chcą oszczędzać. Jak wynika z raportu "Barometr Nordea" tylko 18 procent Polaków oszczędza. Większości prawdopodobnie na oszczędzanie po prostu nie stać...
 

Dziś postanowiliśmy zachęcić wszystkich moli książkowych do wspólnego oszczędzania.

Wielu z nas narzeka, że książki są drogie i nie sposób się z tą tezą czasem zgodzić. Ponieważ już niedługo zbliża się coroczne święto Książki (Światowy Dzień Książki) postanowiliśmy zachęcić Wszystkich do odłożenia na ten wyjątkowy dzień niewielka ilość funduszy, która pozwoli nam w tym dniu spełnić jedno książkowe marzenie (swoje lub swoich bliskich) Jak tego dokonać ?

• Wspólne zbieranie ( bo jak mówią w kupie siła) rozpoczniemy 23.02.2013 roku. Od tej daty do Dnia Książki będziemy mieli równe 60 dni.

• Każdego dnia, każdy z Was do własnej skarbonki będzie starał się odłożyć 1 zł, myślę iż jest to kwota, którą większość będzie w stanie udźwignąć. Jednak jest to jedynie propozycja kwoty, która każdy może oczywiście dopasować do własnych możliwości i potrzeb. Chodzi o regularne odkładanie.
 

• Odkładając 1 zł dziennie jesteśmy w stanie do 23 kwietnia uzbierać całe 60 zł na zakupowe szaleństwo książkowe - prawda, że brzmi obiecująco?
 

• Ponieważ w grupie mobilizacja rośnie, stworzyliśmy wydarzenie na Facebooku, do którego możecie się dołączyć, by wspólnie dzielić się swoimi przemyśleniami. (na stronie wydarzenia pojawi się również niedługo konkurs)
 

• Akcję oszczędzania pieniędzy na książki możecie również umieścić na swoich blogach, stronach i forach, im będzie nas więcej tym lepiej!
 

• Zamieszczoną grafikę poniżej również możecie udostępnić dalej.
 

• Życzymy Wam powodzenia, będziemy trzymać kciuki i...życzymy udanych oszczędności!
12 komentarzy:

 1. Pomysł bardzo mi się spodobał. Na pewno przyłączę się do akcji. Informację zamieściłam też u siebie na blogu.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł! Na pewno dołączę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja od czerwca zeszłego roku kupiłam pewnie ze sto książek - wyprzedaże na Weltbildzie zrobiły swoje:) Chyba bym zwariowała oszczędzając dwa miesiące, żeby kupić jedną książkę. Po co, przecież wszędzie pełno przecen i wyprzedaży.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anno, jeśli stać Cię było by kupić na wyprzedażach tyle książek to tylko pogratulować. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkich stać na to by taka ilość nawet na wyprzedażach móc sobie kupić. Akcja jest zwrócona m.in do tych osób, które maja problem z oszczędzaniem lub po prostu na co dzień nie mogą sobie pozwolić na kupienie wszystkiego o czym sobie zamarzą. Poza tym nie zawsze ta książka którą chcemy w danym czasie jest do kupienia na wyprzedasz. Pamiętać należny również, ze nie wszyscy mieszkają w dużych miastach i mają dostęp do księgarni i to takich w których wymarzona książka jest dostępna. W dniu Książki wiele księgarni internetowych oferuje darmową wysyłkę książki, która jest dla wielu czytelników ważnym czynnikiem zakupu książki.

   Usuń
 4. Świetna inicjatywa! Dołączam z wielką przyjemnością, a w głowie już snuję plany na co wydam te moje 60 zł :DD

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nawet będę zbierać po dwa złote dziennie. :3

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też się przyłączam! Fajny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Też pozwoliłam sobie dołączyć, chociaż przegapiłam termin ŚD Książki więc podpięłam to pod Targi Książki: http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/04/a-na-slasku-sie-dzieje.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny artykuł – dużo o tym jak oszczędzać na książkach http://jakzarabiacjakoszczedzac.blogspot.com/2016/02/jak-oszczedzac-na-ksiazkach.html

  OdpowiedzUsuń