poniedziałek, 16 kwietnia 2012

E-booki w formacie ibuk - Literatura faktu

POLECAMY:

Literatura faktu:

Autor: Władysław Bartoszewski, Marek Edelman
Tytuł: I była dzielnica żydowska w Warszawie
Wydawnictwo: PWN
Ilość stron: 372
Fragment: Dostępny => na stronie <=
Link do pobrania: Dostępny =>TU<=
Opis: Książka Władysława Bartoszewskiego i Marka Edelmana to osobista relacja wydarzeń widzianych z dwóch stron muru warszawskiego getta, pokazanych z dwóch perspektyw – uczestnika walk w getcie oraz historyka i jednocześnie dziennikarza, w czasie wojny zaangażowanego w niesienie pomocy Żydom. Każdy z autorów prezentuje świadectwo istnienia getta w Warszawie, przywołuje zapamiętane obrazy, nastroje, decyzje, fakty, a także przedwojenną historię tej dzielnicy. Zebrane tu teksty powstały w różnym czasie, miejscami widać w nich pewien dystans, a miejscami jest to wręcz emocjonalna podróż w czasie.


Autor: Krystyna Chiger, Daniel Paisner
Tytuł: Dziewczynka w zielonym sweterku
Wydawnictwo: PWN
Ilość stron: 320
Fragment: Dostępny => na stronie <=
Link do pobrania: Dostępny =>TU<=
Opis: Bestsellerowa autobiografia Krystyny Chiger, która wraz z grupą uciekinierów z getta w czasie II Wojny Światowej przetrwała 14 miesięcy w lwowskich kanałach. Tę prawdziwą historię opowiada najnowszy film Agnieszki Holland „W Ciemności” – polski kandydat do OSCARA.

Zielony sweterek istnieje do dziś. Jest eksponatem w waszyngtońskim Muzeum Holocaustu. Tytułowa dziewczynka to ośmioletnia Krysia, która opowiada o pobycie w lwowskim getcie i codzienności w cuchnących kanałach. Jej historia jest pełna kontrastów – między przedwojennym, luksusowym życiem rodziny Chigerów a miesiącami spędzonymi w ciemności, brudzie i wilgoci. Ta książka jest zadziwiającym i budzącym nadzieję dowodem siły ludzkiego charakteru. Jest w niej wszystko: strach, rozpacz, miłość, modlitwa, zdrada, nadzieja, intymność...


Autor: Władysław Bartoszewski, Michał Komar
Tytuł: Władysław Bartoszewski. Wywiad rzeka
Wydawnictwo: Świat Książki
Ilość stron: 320
Fragment: Dostępny => na stronie<=
Link do pobrania: Dostępny =>TU<=
Opis: Wywiad-rzeka, przeprowadzony z Profesorem przez Michała Komara to swoiste podsumowanie niezwykłego życia, anegdoty, refleksje, zaskakujące wyznania, fragmenty rozmów w audycjach rozmów na n antenie I programu Polskiego Radia, publikacje fragmentów książki na łamach dodatku "Polityki" - "Poradnik Historyczny" i na łamach dziennika "Rzeczpospolita", spotkania autorskie. Cudem uratowany z Oświęcimia, uczestnik Powstania Warszawskiego, Polak ratujący Żydów, więzień PRL-u, szef dyplomacji w III RP, znakomity uczony ... Profesor Bartoszewski opowiada o całym swym długim i niezwykłym życiu, a obdarzony jest fotograficzną pamięcią. Jego historia osobista pełna zaskakujących wydarzeń, osób sławnych i bohaterów, znanym nielicznym, stapia się z ponadczasowymi refleksjami na temat naszej racji stanu, katolicyzmu, tolerancji, skomplikowanych wyborów moralnych, politycznych, ludzkich ?


Autor: Jarosław Kret
Tytuł: Moje Indie
Wydawnictwo: Świat Książki
Ilość stron: 333
Fragment: Dostępny => na stronie<=
Link do pobrania: Dostępny =>TU<=
Opis: Książka podróżnicza, opowiadająca o Indiach, jakich nie pozna zwykły turysta. Autor, znany dziennikarz i orientalista z wykształcenia, spędził tam kilka lat. Przemierzył wielki kraj, mieszkał w prawdziwej, indyjskiej rodzinie, był w długim, romantycznym związku z indyjską aktorką. Pasjonująco opisuje codzienność, oryginalne święta, w których uczestniczył, i historię, przybliża dawne legendy, opowiada anegdoty. Mnóstwo fotografii, zrobionych przez samego autora.


Autor: Marguerite van Geldermalsen
Tytuł: Żona Beduina
Wydawnictwo: Imprint sp. z o.o
Ilość stron: 328
Fragment: Dostępny => na stronie<=
Link do pobrania: Dostępny =>TU<=
Opis: Niezwykła historia Marguerite van Geldermalsen. W 1978 roku pochodząca z Nowej Zelandii pielęgniarka została żoną Muhammada, beduińskiego sprzedawcy pamiątek w legendarnej Petrze. Zamieszkała w liczącej dwa tysiące lat jaskini w skalnym zboczu i żyła jak Beduinka. Nauczyła się arabskiego, przeszła na islam, urodziła troje dzieci i poznała brytyjską królową Elżbietę.

"Na wiadomość, że Marguerite van Geldermalsen wychodzi za Beduina, jej przyjaciele pukali się w głowę. Najspokojniej zareagowali rodzice, którzy o wszystkim dowiedzieli się z listu, który dostali dwa miesiące po ślubie."
(Maria Kruczkowska, Wysokie Obcasy)


Więcej książek dostępnych w formacie ibuk.pl w kategorii Literatura Faktu dostępne =>TU<=

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz