piątek, 30 września 2011

Sprzedawca broni

Pisałam tu już kiedyś o Hugh Laurie'm i popularnym serialu, w którym gra tytułową rolę. Dziś postanowiłam przedstawić inne oblicze tego niezwykle inteligentnego i błyskotliwego aktora. Może jeszcze nie wszyscy wiedzą o tym, że pisze on też książki. Jedna z nich została przetłumaczona na język polski. Jest to powieść sensacyjna pt. Sprzedawca broni.

Główny bohater, Thomas Lang, to były żołnierz, któremu ktoś zleca zabójstwo. Lang nie tylko odmawia, ale nawet próbuje ostrzec potencjalną ofiarę. Poznaje wtedy córkę swojej niedoszłej ofiary i... zakochuje się w niej. To jednak nie koniec komplikacji. Wskutek nieoczekiwanego splotu wydarzeń Lang dostaje się w sam środek międzynarodowej afery. Zostaje członkiem grupy terrorystycznej organizującej zamachy na całym świecie. Co spowodowało, że związał się z takimi ludźmi? A może działa na dwa fronty? Co z tego wszystkiego wyniknie? Czy uda mu się wybrnąć cało z tej sytuacji i zdobyć serce ukochanej kobiety?

Po odpowiedzi zapraszam do książki, która warta jest przeczytania nie tylko ze względu na zawiłą intrygę i niespodziewane zwroty akcji, ale przede wszystkim ze względu na brytyjskie poczucie humoru autora. Ono sprawiało, że niejednokrotnie wybuchałam śmiechem czytając tę powieść. Dodatkowo w roli narratora i zarazem głównego bohatera widziałam i słyszałam dr House'a. Mimo, że literatura tego typu (szpiegowskie afery, agenci, terroryści) nie należy do moich ulubionych to błyskotliwa i lekka narracja powodowała to, że nie mogłam się od tej książki oderwać. Wszelkie rozważania i dygresje autora bardziej mnie interesowały niż główny wątek. Dlatego polecam ją nawet tym, którzy tego typu literatury nie lubią. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Książka została wydana przez Wydawncitwo W.A.B.

5 komentarzy:

 1. Nie miałam pojęcia, że on pisze! Ale przypuszczam, że książka świetnie się sprzedaje dzięki popularności, którą zyskał jako House... ;)

  Pozdrawiam

  Sol

  PS. Zapraszam czasem do mnie:
  http://turystycznyprzewodnik.blogspot.com/

  Ponadto przez cały październik (czyli od jutra) będzie u mnie trwał konkurs z fajnymi nagrodami. Polecam wzięcie udziału, będzie mi bardzo miło.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z pewnością poszukam tej książki, bo bardzo mnie zachęciłaś!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachęciłaś mnie, chociaż już sama sylwetka autora zadziałała dość motywująco :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja zaś nie poleciłbym jej zakupu nikomu. Dobra jako czytadło na jeden raz. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi również Sprzedawca Broni się podobał ;) Moja recenzja jest tu: http://www.youtube.com/watch?v=QHnWxavcDI8
  Zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń