środa, 14 maja 2014

„Wierszyki dla całej rodziny” – Anna Lorkowska

Ta przepięknie wydana książeczka jest zbiorem szesnastu wierszyków dla dzieci. Spotykamy tu małych bohaterów, którzy mają najróżniejsze przygody, np.: Igor i jego siostra Sara uwielbiają bawić się w teatr.

Poznajemy ich stojących na scenie na chwilę przed wystawieniem przedstawienia o rycerzu; Zuzia uczy się pomagać mamie w domowych obowiązkach, a szczególnie praniu; Ewa, również z mamą, szykuje się do pieczenia ciasta na święta; Ania w deszczowy dzień umila sobie czas rysowaniem słoneczek, a Łukasz z całą rodziną wyjeżdżają na wakacje na mazury.

Autorka w zabawny sposób ukazuje nam różne sytuacje, z którymi dzieci mogą się spotkać na co dzień. W książce tej znajdują się przepiękne, barwne ilustracje, ukazujące kilkoro z bohaterów wierszyków. Wiersze te stanowią wskazówki dla dzieci dotyczące dobrego zachowania, co pozwala budować w naszych pociechach „pożądane” zachowanie.

Jeden z wierszy dzieje się w Kasinie Wielkiej – miejscowości z której pochodzi Justyna Kowalczyk.

Jest to doskonały prezent szczególnie dla młodszych dzieci, które lubią, gdy rodzice im czytają. Pamiętajmy o czytaniu dzieciom niezależnie od wieku – „dwadzieścia minut dziennie, codziennie!”


Alicja KowalikZa książkę dziękujemy:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz