poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Wyniki konkursu z Wydawnictwem Comm

Czas na wyniki naszego konkursu w którym do wygrania były dwa egzemplarze książki "Królewskie Psy. Morrigan". Muszę przyznać, że bardzo nam się wszystkie Wasze wypowiedzi podobały.


1. Miejsce i nagrodę książkową otrzymuje Kamil Czepiel za komentarz:
Nie do końca mogę się zgodzić z powyższym stwierdzeniem. Rzekłbym raczej, iż Człowiek kształtuje się pod wpływem czegoś, na co patrzy odpowiednio długo. Docierające do nas bodźce mają ogromny wpływ na to jacy się stajemy, jednak nie przyjmujemy zewnętrznych postaw bezkrytycznie. Najpierw je obrabiamy wedle własnych upodobań, wedle indywidualnych racji, wartości, swojego intelektu (ukształtowanego uprzednio przez szereg różnych zaszłości). Wiadomo - człowiek często nie wie, co dla niego dobre. Błądzi. Sugeruje się tym, na co patrzy. Ale to on jest przecież panem własnego losu, o ile tylko sam tego chce. Nie musi, i często nie jest, taki jak by to wynikało z "czegoś, na co patrzy", choćby i odpowiednio długo. Czasem jednak wybiera i to rozwiązania - staje się bierny. Ja jednak wierzę w ludzi:)
2 Miejsce i nagrodę książkową otrzymuje  Monika za komentarz:
Oczywiście, że tak. Jeśli na coś patrzymy, to znaczy, ze nas to coś interesuje. A im bardziej interesuje, tym dłużej się przyglądamy. Im dłużej się przyglądamy, tym bardziej nas to zachwyca, a to, co zachwycające, każdy chce mieć. Wystarczy spojrzeć na dzieci - brzdąc chce złapać biedronkę - najpierw podbiegnie, kucnie i patrzy, co biedronka robi. Jeśli dziecko podbiegnie zbyt szybko, biedronka ucieknie, bo sama jest wolna i boi się gwałtownych ruchów. Do kolejnej biedronki (zakładając, że pojawi się ona wystarczająco szybko po tej pierwszej) malec podejdzie prawdopodobnie powoli (pamiętając lekcję) i pochyli się nad nią, biedronka nie wystraszy się go. Dziecko nauczyło się od biedronki spokoju (ok, jasne, na 1 minutę - wie o tym każda matka i ojciec - ale zawszeć to coś). Podobnie kocia gracja, delikatność i wdzięk uczą gracji, delikatności i wdzięku - żadne ciąganie za ogon nie wchodzi w grę - to nie w kocim stylu. Od dzieciństwa uczymy się, obserwując. Obserwujemy tylko ciekawe dla nas rzeczy - nudne porzucamy po chwili - nic się z nich nie nauczymy. Im dłużej na coś patrzymy, tym lepiej to poznajemy i tym samym, bardziej lub mniej świadomie, wchłaniamy w siebie jakąś cząstkę tego czegoś.
Wszystkim za udział dziękujemy i zapraszamy do kolejnych naszych konkursów :-)

5 komentarzy: