poniedziałek, 30 maja 2011

Co nowego ?

Dziś prezentujemy:

Tytuł: "Pozdróż na liściu bazylii"
Autor:Krzysztof Mazurek
Wydawnictwo:Prószyński i S-ka

Romantyczna powieść o miłości, sztuce kulinarnej i rodzinnej tajemnicy, której akcja rozgrywa się w urokliwych zakątkach Włoch i Grecji.
Marianna, trzydziestoletnia bibliotekarka, wygrywa konkurs kulinarny i jedzie do Toskanii. Chce zmienić swoje życie, podróżować – wyrwać się z małego miasteczka. Zaprzyjaźnia się z Maestro prowadzącym kurs kuchni włoskiej. Mistrz opowiada jej o tajemniczej książce kucharskiej z XVII wieku, która należała do jego rodziny, a której fragmenty krążą w odpisach. Następnego dnia Marianna odkrywa, że ktoś zabił jej nauczyciela. Jaki sekret kryje tajemniczy dokument? Czy tragiczna śmierć mistrza może mieć z nim coś wspólnego?

***


Tytuł: " Sekretny język kwiatów "
Autor: Vanessa Diffenbaugh
Wydawnictwo:Świat Książki


Tajemna mowa kwiatów, tak popularna w epoce wiktoriańskiej, dawała nieśmiałym osobom szansę na wyrażenie swych najskrytszych uczuć - wiciokrzew oznacza przywiązanie, mimoza wrażliwość, zaś czerwona róża bezsprzecznie wskazywała na głęboką i szczerą miłość. Victoria Jones jest osobą, której życie nie rozpieszczało od najmłodszych lat - wychowywana w kolejnych rodzinach zastępczych i domach dziecka, przez lata stała się osobą zamkniętą w sobie i nieufną. Co gorsza, jako dorosła kobieta nadal nie potrafi zbliżyć się do drugiego człowieka i obdarzyć go zaufaniem. Tym, co jest dla Victorii najważniejsze, okazują się być kwiaty - rozkochana w nich, obdarza je wyjątkowym uczuciem i troską, co przez przypadek zauważa właściciel jednej z kwiaciarni. Dzięki niemu dziewczyna zostaje florystką i szybko znajduje pracę w tym zawodzie. Jej zadaniem jest przygotowywanie wiązanek, które zgodnie z sekretnym językiem roślin, będą wyrażać to, czego życzą sobie klienci.
Chociaż ona sama nie wierzy w mowę kwiatów, doskonale sprawdza się w tej pracy i tworzy niepowtarzalne, przepiękne bukiety. Właśnie wtedy na jej drodze pojawia się Grant - mężczyzna, który doskonale orientuje się w mowie kwiatów i wierzy w ich przekaz. Ich spotkanie okazuje się dla Victorii przełomem, jednak trudno jej w jednej chwili uwierzyć w ludzką dobroć i uczciwość, a co za tym idzie zaufać Grantowi...nawet wówczas gdy jej serce zaczyna bić szybciej w jego obecności.

***


Tytuł: "Porzuceni"
Autor: Meg Cabot
Cykl: Porzuceni
Wydawnictwo: Amber

Odkąd powróciła z Hadesu pojawia się przy niej on. Zawsze wtedy, gdy się go najmniej spodziewa i gdy go najbardziej potrzebuje. To tylko halucynacje – przekonują psychiatrzy. – Miałaś wypadek. Przeszłaś śmierć kliniczną. Cudem powróciłaś do życia.
Ale siedemnastoletnia Pierce im nie wierzy. Odkąd omal nie utonęła, czuje się dziwnie… jakby nie należała do tego świata. Może teraz, po przeprowadzce do nowego miasta, będzie inaczej. Nowa szkoła, nowy początek. I może wreszcie przestanie się bać.
Ale on znajduje ją i tu. Czego chce? Jaką tajemnicę kryją jego oczy – mroczne i piękne jak diament, który jej podarował? Czy chce ją przed czymś ostrzec i przekonać, że bezpieczna będzie tylko wtedy, gdy powróci z nim do jego podziemnego świata? Czy Diament Persefony przyniesie Pierce los mitycznej bogini czy miłość – potężniejszą niż śmierć…

1 komentarz:

  1. Mnie interesuje sekretny język kwiatów...czuje ze może być ciekawie...

    OdpowiedzUsuń