wtorek, 10 czerwca 2014

Mocny kryminał z Danii - już w sprzedaży
MOCNY KRYMINAŁ Z DANII


...brak przegadania, którym grzeszyli nawet Nesbø i Larsson, dosadny język i zręczność w równoległym prowadzeniu wątków - to czyni z powieści Krefelda naprawdę mocną lekturę.

- Juliusz Kurkiewicz, "Gazeta Wyborcza"

WYKOLEJONY już w księgarniach!

Parszywe spelunki, podrzędne kluby ze striptizem, podziemne nory, w których przetrzymuje się kobiety… Krefeld wprowadza nas w świat, na którego obecność nie przyzwalamy umysłowi, na który potrząsamy przecząco głową, ale od którego nie sposób oderwać uwagi… Ci, którzy nie mogą patrzeć na martwe zwierzęta na ulicach, ale mimo to na nie spoglądają, gdy już odejdą kilka kroków, będą wiedzieć, o co chodzi.
Paulina Stoparek, Noircafe.pl

Krefeld napisał bardzo mocną w wymowie książkę, fikcję opartą, niestety, mocno o realia. Przemyślaną i ukazującą to, czego na ogół widzieć i wiedzieć nie chcemy.
Damian Kopeć, Granice.pl

Ta książka uzależnia i nie sposób się od niej oderwać.
Damian Hejmanowski, LubimyCzytac.pl

Krew ścina się w żyłach na samą myśl, że ta fikcja wcale nie leży tak daleko od prawdy…


To powieść dużego kalibru, która momentami może być dla niektórych osób zbyt trudna i dołująca, co nie zmienia jednak faktu, że pochłania się ją błyskawicznie, w znacznym stopniu za sprawą emocjonujących dialogów, które swoją objętością zdecydowanie górują w tekście nad opisami.
Aneta Lipska, Hatak.pl


3 komentarze:

  1. Coraz bardziej przekonuję się do kryminałów, mimo że kiedyś skrupulatnie ich unikałam. Może sięgnę po tę pozycję, ale to raczej odległa przyszłość.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie bym sięgnęła gdy już będę miała czas:))

    OdpowiedzUsuń
  3. Jest mi bardzo miło, że wykorzystaliście cytat z mojej recenzji "Wykolejonego", na dodatek taki, który bardzo lubię. Pozdrawiam wszystkich książkożerców. :)

    OdpowiedzUsuń