poniedziałek, 7 maja 2012

Wyniki ostatnich konkursów "syn Hamasu" i "Bractwo Dusz. Księga I"

Konkurs "Syn Hamasu"

1. Miejsce i nagrodę książkę "Syn Hamasu" - Musab Hasan Jusuf otrzymuje elaeluchi1974@o2.pl za komentarz:
"Osoba która tak naprawdę dosięga dna,często sama czuje,że to już jest kres jego człowieczeństwa,niżej nie da się upaść i rozgląda się wokół za pomocną dłonią.Przykładem to tego tematu jest znakomity film,,Wiezień nienawiści'' z genialnym Edwardem Nortonem,wcielającym się w przywódcę grupy neonazistów,nie strącicej od kradzieży i rozbojów.Trafia do więzięnia i tam jego punkt widzenia bardzo się zmienia, a przyczynia się do tego czarnoskóry kolega z celi.Nasz bohater wychodzi na wolność jako inny człowiek,pierwszy raz wstydzi się swastyki na swoim ciele,chce uchronić swego młodszego brata przed błędami,jakie on sam popełnił.Nawet jeśli jemu udało się za kratkami dojrzeć i przewartościować swoje życie,to brat nie daje się tak łatwo nakłonić do powrotu na uczciwą drogę.To bardzo mocny film i wniosek nasuwa się sam,że są ludzie błądzacy w młodości,którym jednak udaje się wyjść na prostą,choć nie wszyscy taką szansę zdążą dostrzec.Niektórzy płacą za swoje ideały i wybory,ceną najwyższą,bo własnym życiem... "
2.  Miejsce i nagrodę książkę "Syn Hamasu" - Musab Hasan Jusuf otrzymuje kosmosj@gmail.com za komentarz:
"Jeśli ktoś nie chce naszej pomocy,to żadna siła na ziemi i na niebie nie skłoni go do poprawy,wystarczy rozejrzeć się wokół siebie,ilu alkoholików zapiło się na śmierć,bo nawet małżonek i dzieci nie zdołali pomóc.Idąc w destrukcję zapominamy o bożym świecie i najważniejszy jest tylko dzień obecny,jutro nie istnieje i nie warto sobie nim głowy zawracać.Rzadko człowiek bedący na marginesie społeczeństwa chce lub umie przyjąć jakąkolwiek pomoc,bo sam nie wie jak wrócić do normalności,jeśli ma coś ciężkiego na sumieniu.To chyba tylko w amerykańskich filmach pokazują takie naciagane historie o nawróceniu się z bandziorem w roli głównej,a wszystko kończy się happy endem,żyli długo i szczęśliwie.Nie spotkałam takiej odmienionej osoby w swoim otoczeniu,a jak słyszę o mężu koleżanki,że pije i ją bije,to nie wierzę w poprawę,raczej w szybki rozwód.Albo sąsiadka skarży sie na bezrobotnego synalka narkomana,który z domu wynosi co sie da,aby na mieście zdobyć działkę,to już wiem jaki będzie finał tej historii,na pewno nie pomyślny.Jakoś nie potrafię wskazać siłę ,która umiałaby zdziałać cuda w tych znanych mi przypadkach,aby ci zli przejrzeli wreszcie na oczy i opamiętali się w porę.Chyba zbyt pesymistycznie patrzę na takie sprawy i nie biorę na poważnie filmowej fikcji."


 Konkurs "Bractwo Dusz"

1. Miejsce i nagrodę, książkę "Bractwo Dusz. Księga I" Grażyny A. Adamskiej otrzymuje Patrycja za komentarz:

"Chciałabym należeć do Bractwa Poszukiwaczy Przygód :)
Od zawsze uwielbiałam filmy typu Indiana Jones, czy Lara Croft. Z uwielbieniem też zaczytuję się w książkach o takiej tematyce. Uwielbiam rozwiązywać zagadki i szukać ukrytych i zapomnianych skarbów. Jako dziecko rozwiązywałam "tajemnicze" znaki na pobliskich pomnikach, szukałam ukrytych przejść, pomieszczeń i wiele innych ciekawych miejsc i rzeczy. Z wielką chęcią wyruszyłabym na poszukiwanie zwojów z Biblioteki Aleksandryjskiej, czy bursztynowej komnaty. Myślę, że takie Bractwo byłoby dla mnie idealne ;)"
2. Miejsce i nagrodę, książkę "Bractwo Dusz. Księga I" Grażyny A. Adamskiej otrzymuje Maytea za komentarz:

"Bractwo Literatów.
Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Kocham książki. Chciałabym dzielić się nimi w dużym gronie. Nie takim wirtualnym. Nie takim też otwartym dla wszystkich. Bowiem bractwo to dzieliłoby się na różne oddziały, z których każde byłoby rzetelnie określone. W ten sposób każdy świetnie dogadywałby się z innymi członkami grupy. Osoby zainteresowane danymi dziedzinami literatury miałyby w ten sposób bratnie dusze. Czyli właśnie to, czego potrzeba najbardziej w bractwie."
3. Miejsce i e-booka "Bractwo Dusz. Księga I" Grażyny A. Adamskiej otrzymuje d.zaraziska@gmail.com za komentarz:
"Chciałabym należeć do bractwa "Sennych Marzeń". Wraz z innymi członkami miałabym moc kontrolowania snów, a także moglibyśmy razem zmieniać ich bieg i znaczenie. Istniałaby jeden warunek: nie można działać na szkodę śniącego. Dzięki nam i naszej intensywnej pracy podczas snu pokazywalibyśmy wszytko to, o czym marzy ukrycie śniący. Zabieralibyśmy go do pięknych miejsc, zagwarantowali niesamowite wrażenia, a nawet zostawiali w świadomości pewne wskazówki niezbędne do codziennego życia. Dzięki naszemu bractwu koszmary senne przeszłyby do przeszłości i człowiek już bez żadnych zmartwień popadałby w objęcia Morfeusza. Wszystko zaczyna się w głowie, te najgorsze myśli także, poprzez naszą pomoc zło, negatywne odczucia nie istniałyby. Trzeba pomagać światu, ludziom. A myślom i snom najbardziej potrzebny jest ktoś, kto odgoni całe zło."
4. Miejsce i e-booka "Bractwo Dusz. Księga I" Grażyny A. Adamskiej otrzymuje shetani11@gmail.com za komentarz:
"Zdecydowanie chciałabym należeć do Bractwa Czarownic! Byłoby to niesamowite mieć wokół siebie ludzi, którzych interesuje to samo, co mnie. Niesamowite byłoby wspólne rzucanie uroków i odprawianie rytuałów. Poza tym myślę, że gdy ktoś zadziera z jedną czarownicą, to automatycznie zadziera ze wszystkimi. Takie wsparnie bywa bardzo przydatne. No a poza tym od małego marzyła mi się rodzina czarownic i mroczny dom z ogródkiem pełnym ziół, po którym przechadzałyby się czarne koty... ;) Przemawia do mnie też jeszcze jedna rzecz z tym związana - połączenie mocy wszystkich czarownic... mogłybyśmy osiągnąć wszystko! :D"


4 komentarze:

 1. Dziękuję bardzo i gratuluję pozostałym zwycięzcom! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy można spodziewać się maila?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też dziękuję za nagrodę i czekam na maila,już nie mogę się doczekać ksiażki.
  eluchi

  OdpowiedzUsuń
 4. Łał. Dziękuję za wyróżnienie. ;) Czekam z niecierpliwością na książkę.
  Gratuluję też pozostałym zwycięzcom.

  OdpowiedzUsuń