poniedziałek, 24 czerwca 2013

Pojedynek uczuć - Krystyna Mirek - Nowość

Jak wyrwać się z zaklętego kręgu osobistych   i zawodowych zależności? Jak godzić ambicje i marzenia z konsekwencjami upływającego czasu? Czy warto otworzyć się na niespodziewaną miłość?

Jaką niespodziankę może nam jeszcze zgotować życie? 30-letnia Maja mieszka ze swoim synkiem w eleganckim apartamencie, nabytym za namową ojca dziecka, prezesa prosperującej krakowskiej firmy. Realizuje się zawodowo, od lat jest w trwałym związku, ma uroczego synka Krzysia. Czegóż chcieć więcej? Może tylko tego, żeby ta idylla się nie kończyła, a przede wszystkim żeby nie okazała się iluzją…

"Pojedynek uczuć", napisany jest lekkim piórem, porusza ważne tematy. Jej wartka akcja, humor i życiowa mądrość są osadzone w realiach pracy w polskich firmach, które stawiają wiele kobiet przed trudnymi osobistymi wyborami. Jednocześnie jest to po prostu świetna lektura, która wzrusza, bawi i daje przyjemność z czytania, a barwni bohaterowie na długo zostają w naszej pamięci.

Codzienność pachnąca świeżymi drożdżówkami, kawą i nadzieją, ale również lękiem, brakiem zrozumienia i trudnym macierzyństwem. Pojedynek uczuć to opowieść o kobiecie, która sama musi podjąć rękawice różnorodnych wyzwań. Z powieści płynie pewna istotna prawda: wszystkie trudne dni i noce zdarzają się PO COŚ. Bo życiowe zakręty tak naprawdę tylko prostują nasze życie. - Katarzyna Enerlich, pisarka
Krystyna Mirek - pisze o sobie: Miałam pięć lat, kiedy po raz pierwszy znalazłam drzwi do alternatywnego świata. Choć zamieszkują go postacie fikcyjne, żyją one tak samo prawdziwie jak my. Kochają, zdradzają, śmieją się i szukają swoich dróg w życiu. Minęło ponad trzydzieści lat, zanim uwierzyłam, że mogę spełnić marzenie i zacząć o nich pisać. Jest tych fabuł niezliczona mnogość. Każdy może w nich odnaleźć własny los. Uśmiechnąć się i wzruszyć, a czasem zastanowić nad tajemnicami miłości, która jest fundamentem każdego życia.

Meandry światów Krystyny Mirek czytelnicy mogli śledzić też w jej dwu poprzednich powieściach: Prom do Kopenhagi oraz Polowanie na motyle.


Fragment książki można przeczytać na stronie wydawnictwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz