niedziela, 15 grudnia 2013

Gdzie żyją demony? Wszystko, co musisz wiedzieć o magii - Frater U.D

Autor książki pt."Gdzie żyją demony? Wszystko, co musisz wiedzieć o magii" Frater U.D jest jednym z najsłynniejszych europejskich,praktykujących magów. To autorytet w dziedzinie współczesnego okultyzmu.W książce "Gdzie żyją demony" dowiadujemy się wszystkiego co musimy wiedzieć o magii.

Mamy tu szczegółowe informację z szerokiego wachlarza magicznych tematów, od sekretnych zakonów i złośliwych duchów,po podróże astralne i czarną magię.

Przewodniczką po krainie magii jest Ciocia Klara.Odpowiada ona na najczęściej powtarzające się pytania.Możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat ezoteryki ,spirytyzmu, czy rzucania uroków.

Książka jest przeznaczona raczej dla dorosłego czytelnika. Ale Ciocia Klara odpowiada również na pytania,które mogłyby zainteresować młodszego czytelnika,np. "Czy powieści o Harrym Potterze zawierają prawdziwą wiedzę magiczną ?"Muszę przyznać że chociaż zaliczam się do tzw. dorosłych jestem wielką fanką J.K Rowling oraz bohaterów jej sagi.

Ciocia Klara jako alter ego autora, nie ma dobrego zdania na temat magii w książkach Rowling. Mówi że to co autorka opisuje w swoich książkach jest horrorem dla każdego poważnego maga.Świat wywrócony do góry nogami.Użycie tu i tam kilku magicznych zaklęć i klątw, lub standardowych magicznych narzędzi,takich jak różdżki i szaty,zdecydowanie nie wymaga gruntownej wiedzy z zakresu magii i ma z nią tyle wspólnego, co co specjalistyczne czasopisma dla magików scenicznych i iluzjonistów.

Oczywiście Ciocia Klara odpowiada na wiele innych pytań. Np."Jak działa śmiertelny urok?" , "Czy magię należy praktykować za pomocą rytuałów?", "Jaką rolę w magii odgrywa astrologia ",czy na pytanie tytułowe :"Gdzie żyją demony?"

Wszystkie odpowiedzi przekazane są w formie bardzo przystępnej,nawet dla czytelnika który nie interesuję się magią.

Dowcipne i żywiołowe wypowiedzi ciotuni czyta się jednym tchem, uśmiechając się pod nosem. Z niecierpliwością czekając na następny rozdział,który dostarczy jeszcze więcej wiedzy na temat dziedziny, co do istnienia której wielu ma wątpliwości

Szczerze polecam tę publikację. Czasem każdemu przyda się "odpłynięcie " w świat ,w którym magia jest namacalna i co istotne-jak przekonuje-Ciocia Klara :skuteczna .

Annie Hall

Za książkę dziękujemy:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz